אורן לביא (צילום: ג'ורג' רוסק)
מתחרה בדפש מוד והבלאק איד פיז. אורן לביא | צילום: ג'ורג' רוסק

מה הם הסיכויים של אורן לביא לזכות הלילה בפרס ה"גראמי" היוקרתי ולהיות אחד מהישראלים הבודדים שמגיעים לתואר הנכסף? לביא מועמד לפרס בקטגורית "הקליפ הטוב ביותר" על הקליפ הייחודי שלו "Her Morning Elegance", שביימו הבמאים יובל ומירב נתן ובו מככבת השחקנית-דוגמנית שיר שומרון.

אם לשפוט לפי רשימת המתחרים של לביא, בטקס שיערך הלילה בלוס אנג'לס באולם ה"סטייפל סנטר" ויועבר בשידור חי בערוץ E - המשימה לא תהיה קלה, כיוון שמול להיא וחבורתו מתחרים הבלק אייד פיז עבור הקליפ של "Boom Boom Pow", דפש מוד עם "Wrong", קולדפלי שמביאים את "Life In Technicolor II" ומסיטר הוריקן על "Beast". תחרות קשה מאוד.

אורן לביא: "אני מצליח לקלוט את גודל העניין"

סיפורו של הקליפ הייחודי ""Her Morning Elegance", שנחשף אצלנו לראשונה, כבר סופר זה מכבר: הוא מורכב ממאות צילומי סטילס שהפכו לקליפ בטכניקה מיוחדת הלקוחה מעולם האנימציה. בשבוע הראשון לעלייתו לרשת צפו בו, כזכור, כמיליון איש, ועתה עומד מספר הצפיות ביו טיוב בלבד על כ-9 מיליון. ההיסטריה סביבו חבקה הן ארה"ב והעולם כולו והן את ישראל, ולאחרונה אף הוכרז כי יהפוך לתערוכת צילומים שתוצג בלוס אנג'לס וגם בארץ.

"אני מצליח לקלוט את גודל העניין, אבל עוד לא מעכל את גודל ההדים", אמר לביא בראיון לאחר שהתבשר על הזכייה. "זה נחמד. אני רק יכול לשפוט את זה מנקודת המבט של עשינו משהו מאוד יפה. היה כיף לעשות את זה, היה לנו טוב. בשנה האחרונה הייתי עסוק בנסיונות לעזור לזה לגדול כשלמעשה הוידיאו הזה קיבל חיים עצמאיים ויצא משליטתי. ראו אותו בכל העולם וזה נחמד שתחרות כזו מסחרית נותנת קרדיט לעבודה אמנותית עצמאית. נחמד שאחרי שהכירו את השיר מפרסומת עכשיו יתמקדו בדבר הנכון שזה המוזיקה".

"הלהקות שמועמדות יחד איתי הן עצומות בגודלן"

הפרסומת עליה מדבר לביא היא פרסומת לשברולט מאליבו, ששודרה בבכורה בטקס ה"גראמי" לפני שנתיים ועשתה שימוש בשיר. הקהל האמריקני, שנחשף אז לשיר לראשונה יזכה לקבל אותו שוב באותו הטקס, הפעם עם הקליפ המוערך.

"אם אזכה אני לא יודע אם משהו ישתנה", הוסיף לביא. "נחמד להיות מועמד, אבל הלהקות שמועמדות יחד איתי הן עצומות בגודלן, אז זו תהיה הפתעה מאוד גדולה אם אזכה. אבל אני כמובן מעדיף לזכות מאשר להפסיד".