את השיר "We Are The World" יצרו יחד מייקל ג'קסון המנוח וליונל ריצ'י לפני 25 שנה, ב 1985, למען רעבי אפריקה. עד מהרה הפך השיר להמנון בינלאומי וגלובאלי של אחוות האדם בכל כדור הארץ.

החודש, ב-2 בפברואר, התכנסו מיטב הכוכבים העכשוויים להקלטה מחודשת של השיר, הפעם למען ניצולי רעש האדמה בהאיטי. אתמול שוחרר הקליפ הרשמי לרשת, ובו ניתן לראות את מייקל ג'קסון, שכבר אינו בין החיים כמובן, שר את קטע מההקלטה והצילום המקוריים, כשעליהם מולבשים ההקלטה והצילום של אחותו ג'נט ג'קסון המצטרפת אליו.

ג'ניפר האדסון בתפקיד סטיבי וונדר

את ההקלטה המחודשת הפיק קווינסי ג'ונס הותיק, שהפיק גם את השיר המקורי. סייעו לו המוזיקאי והאפר ווייקליף ז'אן, יליד האיטי, ו-Red one, המפיק המוזיקלי של ליידי גאגא, שנחשב לאחד המפיקים המובילים כיום בעולם.

את הוידיאו פותח השחקן ג'יימי פוקס שמסביר על הפרויקט. ג'סטין ביבר הצעיר, כוכב טין-פופ אמריקני עכשווי, שר ראשון, כנראה כדי ליצור עניין בקרב הנוער האמריקני הלבן. אחריו שרות יחד ג'ניפר האדסון וניקול שרזינגר, ומצטרפת אליהן ג'ניפר נטלס. האדסון לוקחת על עצמה את התפקיד של סטיבי וונדר במקור עם אלמנט השירה המתגברת.

בהמשך ווייקליף ז'אן שר באנגלית ובקריאולית, השפה של בני האיטי. אחריו שר אדם לוין מ"מארון 5" את התפקיד של סטיבי וונדר. בפזמון מצטרפים ניק ג'ונאס, מלאני פיונה וטוני בנט, כשאייזיק סלייד בתפקיד הקול הצרוד של ברוס ספרינסטין וג'יימס אינגראם מהשיר המקורי.

ליל' וויין, שבינתיים כבר נכנס לכלא, שר את השורה של בוב דילן

ליל' וויין, שהספיק להקליט ולהצטלם לפני שנכנס השבוע לכלא, שר את השורה שבמקור היתה שייכת לבוב דילן. קרלוס סנטנה, שלאחרונה ביטל את הופעתו בארץ, מנגן גיטרה מאחוריו, ולצדו הגיטריסטית האוסטרלית אוריינת'י. פינק, אייקון וטי-פיין מצטרפים, וג'יימי פוקס, ששיחק את ריי צ'ארלס בסרט על חייו, שר את התפקיד שלו.

אי אפשר שלא להתרגש מהמקהלה ששרה יחד את הפזמון וכוללת עשרטת זמרים ושחקנים מפורסמים. לפני סיום מצטרפים הראפרים וויל.איי.אמ מהבלאק אייד פיז, אל.אל.קול ג'יי הותיק, קנייה ווסט, סנופ דוג ובאסטה ריימז. וויל.איי.אמ וקנייה ווסט גם נותנים קטעי פריסטייל. הסיום שייך כולו למקהלה הגדולה ולווייקליף ז'אן.

כזכור, זהו אינו ההמנון היחיד שהקליטו מחדש אמנים גדולים למען ניצולי האיטי. אמנים רבים נענו לקריאתו של סיימון קאוול מ"אמריקן איידול" והקליטו גרסה מחודשת ל"Everybody Hearts" של להקת R.E.M. אמנים וכוכבים גדולים גם השתתפו בקונצרט הצדקה הבינלאומי למען האיטי, שהתקיים במקביל בניו יורק, לוס אנג'לס ולונדון, ביוזמתו של השחקן ג'ורג' קלוני.