ג'סטין ביבר מצא את עצמו שוב בימים האחרונים תחת מתקפה ברשתות החברתיות. הזמר כתב השבוע בחשבון הטוויטר שלו שהוא רוצה למלא תפקיד במאבק נגד גזענות, אבל האינטרנט זוכר הכל - ומיד הופיעו תגובות רבות של אנשים שהזכירו דברים שהוא אמר בעבר ושלא תואמים את ההצהרה הזאת.

ביבר הגיב בהמשך באינסטגרם שלו על הטענות האלה, הסביר שבצעירותו הוא היה "חסר השכלה" והשתמש במילים מסוימות מבלי שהבין את משמעותן או איך הן גורמות לאחרים להרגיש. הזמר, שהתקרב מאוד לדת בשנים האחרונות, הוסיף שהוא רוצה להשתמש בקולו כדי להזכיר לאחרים שכולם שווים לפני אלוהים.

הגולשים שיצאו נגד ג'סטין התייחסו בין היתר לסרטון שלו שפורסם לפני כמה שנים, ובו מתועד כשהיה בן 15 והשתמש במה שמכונה ה-n-word (ניגר, מכינויי הגנאי הקשים בשפה האנגלית), כשסיפר בדיחה. הסרטון דלף ב-2014, ואז נציגיו של ביבר אמרו ש"הוא עכשיו איש בן 20 שלוקח אחריות". בהמשך נתפס בלא מעט אמירות בעייתיות אחרות, וגם התלוצץ על היותו חבר בקו קלוקס קלאן.

עם פרסום הדברים באותה שנה, שחרר הזמר הצהרה בה הסביר שהוא לא היה מודע להשפעת דבריו, כמו גם להשפעתו על העולם ועל הדורות הצעירים יותר. כעת מסתמן שהוא לא רק מתחרט על דבריו אלא גם שואף כנראה לחנך אחרים, ובפוסט שהעלה השבוע לאיסטגרם הרחיב וכתב: "הגזענות עדיין נפוצה מאוד ואני רוצה להשתמש בקולי כדי להזכיר שכולנו בני אדם ולכולנו ערך שווה אלוהים". אמן.

View this post on Instagram

When I was young I was uneducated and found myself saying really hurtful things not knowing the power of my words. Racism Is still very prevalent and I want to use my voice to remind we are all human being and all of EQUAL VALUE BEFORE GOD!

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on