סטינג הופעה (צילום: Mark Metcalfe, GettyImages IL)
ה-60 הראשונות היו מוצלחות. סטינג | צילום: Mark Metcalfe, GettyImages IL

גורדון מת'יו סאמנר נולד ממש היום (2 באוקטובר) ב-1951 בעיר ניוקאסל שבאנגליה, אבל כל העולם מכיר אותו בשם סטינג, שמציין היום יום הולדת 60 עגול.

סטינג התפרסם ככוכב הגדול של להקת "פוליס" ("The Police"), שהיתה בין 1978 עד פירוקה ב-1984 אחת מלהקות הרוק המצליחות בעולם עם שילוב יוצא דופן ופורץ דרך בין ניו ווייב, רגאיי, fאנקי, רוק ופופ, ועם שלל להיטים קלאסיים , כמו "Roxanne", "So Lonely", "Message in a Bottle", "Walking on the Moon" , "Every Little Thing She Does Is Magic  וכמובן "Every Breath You Take".

סטינג זכה עם "פוליס" ובלעדיה ב-11 פרסי "גראמי", היה מועמד לפרס 38 פעמים ואחראי לכמה מהשירים המרגשים בתולדות הפופ כמו "Englishman In New York", "Fragile", Mad About You”, “If I Ever Lose My Faith In You”, ”Fields Of "Desert Rose" ו-“It’s Probably Me”.

מופע צדקה, אוסף וסיבוב הופעות

את יום הולדתו ה-60 בוחר סטינג לציין בשלוש דרכים: מופע צדקה חגיגי שערך אתמול בתאטרון ביקון בניו יורק ובו הופיעו לצדו ליידי גאגא, ברוס ספרינגסטין, בילי ג'ואל, סטיבי וונדר ואמנים נוספים. גאגא שרה עם סטינג את "King Of Pain" כשהיא ניצבת על אופנוע.

בנוסף יצא בשבוע שעבר בבריטניה וארה"ב אלבום אוסף משולש שמסכם 27 שנות קריירת סולו וכולל כבונוס די.וי.די מהופעה של סטינג בניו יורק שלא פורסמה בעבר וספר מהודר עם מילות השירים וצילומים נדירים. ב-17 בחודש ייצאו גרסאות מצומצמות של האוסף בדיסק כפול ובודד.

כמו כן החליט סטינג לצאת מביתו שבטוסקנה, איטליה, לסיבוב הופעות חדש בצפון אמריקה בו יחזור לנגן בבס ולצדו יופיעו שני גיטריסטים, מתופף, כנר וזמר. המטרה של הסיבוב, שייקרא "Back To Bass" היא לנגן את שיריו של סטינג כמו שלא נשמעו כבר שנים ארוכות, בגרסאות "נקיות" ו"טבעיות" יותר. "אולי זה יהיה כישלון אבל אני מוכן לקחת את הסיכון", אמר סטינג בראיון לסי אן אן.

סטינג וליידי גאגא - "King Of Pain"