אמנם המצעד הרשמי של ספוטיפיי השבוע טרם התפרסם, אבל מגזין הבידור וראייטי כבר מאשר: "Zitti e Buoni", הלהיט שהביא ללהקה האיטלקית מונסקין את הזכייה באירוויזיון, נכנס לעשירייה הפותחת של המצעד העולמי. לכבוד ההישג המגה משמעותי של השיר באיטלקית - חברי ההרכב התראיינו השבוע למגזין ודיברו על התחושות, פרשת הקוקאין (הקצרה) והתוכניות שלהם לעתיד.

"לגמרי נפגעתי מהתקרית כי זו הייתה מתקפה אישית", התוודה דמיאנו דייוויד, סולן הלהקה שכאמור הואשם בצריכת קוקאין בגרין רום בזמן האירוע. "אם מישהו היה אומר שההופעה שלי הייתה מסריחה הייתי יכול לקבל את זה. לגבי הקוקאין? לא הייתי מודאג מזה בשום צורה, אפילו לא לשנייה - ידעתי את האמת וגם סיפקנו הוכחה שזה היה שקר".

דייוויד הוסיף שהוא מקווה שאנשים סוף סוף יפסיקו להתעסק ב"פרשה הלבנה" ויתרכזו במוזיקה: "אנחנו צריכים לקבל הזדמנות לחגוג, כי מאז פשוט מנסים להרוס לנו את החגיגה. דברים כאלו קורים, למרות שהם לא אמורים לקרות - אבל יצאנו מזה עם ראש מורם".

כמובן לא מדובר בפעם הראשונה ששיר שאינו דובר אנגלית נכנס למצעד הגלובלי של ספוטיפיי בדרכו להפוך ללהיט עולמי, בעיקר כי אנחנו רגילים שבשנים האחרונות השפה הספרדית מדברת חזק במוזיקת הפופ והמיינסטרים בזכות אמנים כמו ג'יי באלווין, רוסליה או מאלומה - ועדיין, העובדה שמדובר בשיר באיטלקית היא די חריגה.

"בואו נקווה שעזרנו לפתוח קצת את הדעות הכלליות על מוזיקה איטלקית", הסביר דייוויד על השאיפה שלו ששפת האם שלו תחזור לקדמת הבמ. "אבל אם לשים את כל זה בצד - אנחנו מאוד שמחים, כי עשינו משהו היסטורי ואף אחד לא יוכל לקחת את זה מאיתנו. זה מדהים!".

ומה לגבי העתיד? אנשי וראייטי ציינו שחברי הלהקה כבר הביעו רצון להופיע בפסטיבל הפופולרי של אנגליה, גלסטונברי, והגיטריסטית של ההרכב, ויקטוריה דה אנג'ליס, מספרת: "אנחנו מנסים להבין מה יהיו המהלכים הבאים שלנו. המון דלתות שלא חלמנו עליהן אפילו נפתחו בפנינו. אנחנו רוצים לנגן מול הקהל החדש שכבשנו במדינות רבות, ואנחנו מנסים ללהטט בין נסיעות לבין כתיבת שירים. אבל כן אנחנו ממש רוצים לנגן בגלסטונברי!".

View this post on Instagram

A post shared by Måneskin (@maneskinofficial)