אחרי דחיה של חודש מהתאריך המקורי ושלושה אירועי השמעה המוניים שסוקרו בכל העולם, קניה ווסט שחרר אתמול את האלבום העשירי שלו, דונדה. הפרויקט שקרוי על אמו המנוחה שהלכה לעולמה לפני קצת יותר מעשור בעקבות סיבוך בניתוח פלסטי. אבל לפי הפוסט שהעלה כמה שעות לאחר השחרור, האלבום לא היה אמור לצאת אתמול.

"יוניברסל הוציאו את האלבום שלי בלי האישור שלי והם חוסמים את "Jail 2" מלהיות באלבום", הוא כתב בחשבון האינסטגרם שלו. "Jail 2", לטובת מי שלא עקב, הוא שיר המשך לרצועה השלישית באלבום שכוללת את ג׳יי זי והיא כוללת את הראפר דה בייבי, שהסתבך לאחרונה בעקבות אמירות הומופוביות. קניה ככל הנראה החליט לארח אותו באלבום על מנת לצאת נגד "תרבות הביטול" שרווחת בארה"ב היום.

View this post on Instagram

A post shared by ye (@kanyewest)

מעריצים רבים נבהלו מההודעה, נעלבו בשמו של האמן האהוב עליהם ויצאו נגד הלייבל שלו, שלטענת קניה התערב לו בצורה בוטה בהחלטה. חלק מאותם מעריצים הם מוזיקאים בעצמם כמו למשל הראפר קווין אבסטרקט (ברוקהמפטונס) שצייץ "דונדה מדהים", ולאחר החשיפה של קניה צייץ בהומור "אני ׳מבטל׳ את ההזרמה שלי לדונדה קניה, סליחה אני לא ידעתי".

 

לבסוף, גם הגרסה של דה בייבי הצטרפה גם היא לאלבום כמה שעות לאחר היציאה של האלבום, ואנחנו כנראה נשמע את כל הסיפור בהמשך, אבל בינתיים יש לקניה כמה סיבות לשמוח. לפי הדיווחים בארה"ב דונדה הגיע קרוב ל-100 מיליון השמעות תוך 24 שעות והפך לאלבום עם הבכורה השניה הכי טובה בהיסטוריה של ספוטיפיי. באפל מיוזיק הוא שבר את השיא בכך שהפך להיות האלבום מספר אחת בהכי הרבה מדינות בעולם - 130.

 

למרות שכאמור יש לקניה סיבות לשמוח, חלק ממעריציו עדיין עצבניים בשבילו: "קניה היה עם מסכה על הפרצוף במשך חודשיים, שבמהלכן הוא היה שקט ולא הוציא מילה. האיש הזה שחרר את דונדה בהפתעה ביום ראשון ב-8 בבוקר במקום כמו שמצופה בשישי בערב, אלבום שאורך כשעתיים בלי סינגלים, בלי קליפים, ללא קידום ועדיין הגיע למספרים של הגדולים ביותר".