סולאנג' נואלס, ביונסה נואלס (צילום: Gettyimages IL, getty images)
זו שמוכרת וזו שבאמת מוכרת. סולאנז' נואלס וביונסה | צילום: Gettyimages IL, getty images

הזמרת סולאנג' נואלס תקפה את גיסה ג'יי זי לפני כשבועיים והפכה לשם מוכר ברמה העולמית, כמעט כמו אחותה ביונסה. אחת התוצאות של הפרסום הלא צפוי הזה היא קפיצה במכירות השירים והאלבומים של סולאנג' כזמרת. מה שנקרא - הרבצת וגם מכרת.

על פי מדד ה"Nielsen SoundScan" שבודק מכירות של שירים ברשת, מכירות שירים מצמד אלבומיה של סולאנז', "Solo Star" מ-2003 ו-"Sol-Angel and the Hadley St. Dreams" מ-2008 קפצו פי שלושה מאז התקרית. ביום שבו התפוצצה פרשת המעלית עמד קצב המכירות של שיריה על 600 ביום בממוצע. שלושה ימים לאחר מכן הוא זינק לאלפיים ביום. בחברה המודדת לא מפרטים אילו שירים של הזמרת אחראים לזינוק במכירות.

אין תמונה
תזכורת: סולאנג' תוקפת את ג'יי זי במעלית של המטרופוליטן בערב הגאלה הנוצץ

אולם, בנוסף לכך, מפרסמים שהוכפלה כמות ההאזנות לשיריה באתר הסטרימינג "ספוטיפיי". כמו כן חושף ה"דיילי מייל" הבריטי שסולאנג' מתכוונת להוציא עוד השנה אלבום חדש, כדי לנצל את הפרסום החריג לו זכתה.

עוד ב-mako מוזיקה:

האחות לבית נואלס מעולם לא הצליחה להגיע לכמות המכירות של אחותה הגדולה ביונסה. אלבום הבכורה שלה נמכר לפני 11 שנה ב-112 אלף עותקים ונשר ממצעדי המכירות אחרי חמישה שבועות בלבד. אלבומה השני מ-2008 נמכר בשבוע הראשון לצאתו ב-46 אלף עותקים, מה שהקנה לו מקום בעשירייה הראשונה של מצעד מכירות האלבומי של ה"בילבורד", אך ההתלהבות ממנו נגמרה מהר והוא נעצר ב-138 אלף עותקים בלבד.

רק לשם השוואה - ביונסה מכרה עד היום 12 מיליון עותקים מאלבומיה בארה"ב בלבד, ועוד 15 מיליון עם להקת "דסטיני'ז צ'יילד". ג'יי זי מכר עד היום 29 מיליון עותקים מאלבומיו בארה"ב בלבד. כזכור, השניים יצאו הקיץ לסיבוב הופעות משותף, ולפי השמועות סולאנג' תזכה להיות זמרת החימום שלהם. כמה חם יהיה מאחורי הקלעים, אפשר רק לדמיין.