בריטס אדל (צילום: Dave J Hogan, GettyImages IL)
18 מועמדויות. אדל | צילום: Dave J Hogan, GettyImages IL

בסוף השבוע פורסמו המועמדויות לפרסי ה"בילבורד" לשנה זו. טקס ה-"The Billboard Music Awards" של מגזין המצעדים האמריקני המוביל, ייערך ב-20 במאי השנה בלאס וגאס במלון ה-MGM גרטנד המפורסם (זה שאת הכספת שלו שודדים בראד פיט וג'ורג' קלוני בסרט "אושן 11").

את רשימת המועמדויות מובילה כמובן אדל, שאחרי שכיכבה בענק ב"גראמי" האחרון, ב"בילבורד" היא מועמדת 18 (!) פעמים לזכות בפרס באירוע היוקרתי. הדיווה הבריטית הצעירה מועמדת לפרסים הבאים: האמן הטוב ביותר (לנשים וגברים כאחד), האמנית-אישה הטובה ביותר, והאלבום המוביל על "21". הלהיט הענק שלה "Rolling in the Deep" מועמד ל-7 פרסים.

אין תמונה
17 מועמדויות. LMFAO

אחרי אדל ברשימת המועמדים לפרסים נמצא הצמד המצליח LMFAO עם 17 מועמדויות, ריהאנה, שגם היא זכתה ב"גראמי", עם 13 מועמדויות, ליידי גאגא וליל' וויין עם 10 מועמדויות כל אחד. השלוש, אדל, ריהאנה וגאגא מתחרות ביניהן ברוב הקטגוריות הנשיות.

בקטגוריית ההרכב הטוב ביותר צפוי קרב ענקים בין LMFAO לבין קולדפליי והבלאק אייד פיז שעדיין חזקים מאוד. ג'סטין ביבר מועמד על אלבום הכריסטמס בקטגוריית אלבומי הפופ וכאמן-גבר הכי טוב השנה. ביונסה מועמדת על "4" בקטגוריית אלבום ה-R&B.

המועמדים לפרסי ה"בילבורד" נקבעים משקלול שעושים אנשי המגזין האמריקני, המבוסס על דירוג מצעדי ה"בילבורד" השונים לאורך השנה ועל מידע המתקבל ממכירות אלבומים, הורדות אלבומים חוקיות, הורדות שירים חוקיות, שידורים ברדיו, סיבובי ההופעות, צפיות בקליפים והאזנה לשירים דרך יו טיוב, VEVO, פייסבוק וטוויטר ועוד שירותי מוזיקה מקוונים אחרים.

המועמדים בקטגוריות הבולטות

אין תמונה
13 מועמדויות. ריהאנה

האמן הטוב ביותר: אדל, ליידי גאגא, ליל וויין, קייטי פרי, ריהאנה.

השיר הטוב ביותר: "Rolling in the Deep" של אדל, "Party Rock Anthem" של LMFAO עם לורן בנט ו-GoonRock, מארון 5 וכריסטינה אגילרה עם "Moves Like Jagger", קייטי פרי וקנייה ווסט עם "E.T." ופיטבול עם אפרוג'ק, ני-יו ונאייר ב-"Give Me Everything".

האמן החדש הטוב ביותר: וויז קליפה, ביג שון, סקוטי מק'קרירי, Bad Meets Evil, ו-Foster the People.

האמן-גבר הטוב ביותר: ג'סטין ביבר, כריס בראון, דרייק, ליל וויין, ברונו מארס

האמנית-אישה הטובה ביותר: אדל, ליידי גאגא, ניקי מינאז', קייטי פרי וריהאנה.

ההרכב הטוב ביותר: בלאק אייד פיז, קולדפליי, ליידי אנטבלום, LMFAם ומארון 5.

האלבום הטוב ביותר: "21" של אדל, "Christmas" של מייקל בובלה, "Take Care" של דרייק, "Born This Way" של ליידי גאגא ו"Tha Carter IV" של ליל וויין.

אלבום הפופ הטוב ביותר: "19" של אדל (שיצא לפני שלוש שנים!), "21" של אדל, "Under the Mistletoe" של ג'סטין ביבר והאלבומים של ליידי גאגא ובובלה.

אלבום ה-R&B הטוב ביותר: "4" של ביונסה, "Life II... The Journey Continues (Act 1)" של מרי ג'יי בלייג', "F.A.M.E" של כריס בראון, "I Remember Me" של ג'ניפר האדסון ו-"Talk That Talk" של ריהאנה.

אלבום הראפ הטוב ביותר: "Hell: The Sequel" של Bad Meets Evil, קנייה ווסט וג'יי זי עם "Watch the Throne", האלבומים של דרייק וליל וויין ו-"Sorry for Party Rocking" של LMFAO.

.אמן הראפ הטוב ביותר: דרייק, ליל וויין, ניקי מינאז', וויז קאליפה ו-LMFAO

אמן הרוק הטוב ביותר: הבלאק קיז, "Foster the People", קולדפליי, פו פייטרז ו-Mumford & Sons.