פרדי מרקורי (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
חי בשירים. פרדי מרקיורי | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

החזרה לחיים של מייקל ג'קסון המנוח באלבום חדש וכהולוגרמה על הבמה בטקס פרסי ה"בילבורד", עשתה כנראה תיאבון למי שמחזיק באחד האוצרות הגדולים של תעשיית המוזיקה שלאחר המוות - חברי להקת "קווין" ובראשם הגיטריסט בראיין מיי, שהיה חברו הטוב של הסולן המנוח פרדי מרקורי.

למיי יש בשנים האחרונות תרגיל כמעט קבוע. בכל פעם ש"קווין" יוצאת להופעות, הוא מתראיין ומבטיח שבקרוב יוציאו אלבום עם הקלטות גנוזות של הסולן המנוח פרדי מרקורי, כדי לקבל חשיפה תקשורתית. בשנה שעברה הבטיח מיי, כזכור, ש"תוך חודשיים הוא יוציא לאור דואטים של פרדי עם מייקל ג'קסון שלא נשמעו עולם". המעריצי עדיין מחכים.

הפעם מיי התראיין לרדיו של ה-BBC בבריטניה כדי לקדם את הסיבוב החדש של "קווין" עם הסולן המחליף אדם למברט, וסיפר שהלהקה מתכננת להוציא אלבום חדש, הכולל שירים שלא שוחררו בעבר, בביצוע פרדי מרקורי שהלך לעולמו בשנת 1991 כתוצאה ממחלת האיידס.

להקת קווין, קווין, פרדי מרקורי, בראיין מיי (צילום: Rogers, GettyImages IL)
מאז שעזבת, הרבה השתנה כאן. בראיין מיי ופרדי מרקורי, בימים היפים של "קווין" | צילום: Rogers, GettyImages IL
את המידע חשף בראיין מיי, ככה במקרה, כאשר נשאל בראיון מה הוא השיר של "קווין" האהוב עליו ביותר. "השיר האהוב עליי כרגע הוא 'Made in Heaven', שמעולם לא יצא כסינגל אבל היה שיר הנושא של האלבום שהקלטנו אחרי שפרדי מת, עם כל השירים שהשאיר אחריו", אמר מיי, ולא פספס את ההזדמנות לומר: "אנחנו מתכוונים לעשות שוב פעם משהו דומה, כי מצאנו עוד כמה שירים שלא יצאו מעולם, ובהם פרדי שר ואנחנו מנגנים. אלה שירים די יפים שהמעריצים ישמחו לשמוע. נוציא אותם לקראת סוף השנה", ציין, כשהוא מתכוון כמובן לגל מכירות האלבומים ששוטף את עולם המוזיקה לפני חג המולד.

"מדובר באלבום אוסף שייקרא 'Queen Forever' ויכלול חומרים משנות ה-80' וביניהם הקלטות שטרם ראו אור, חומר חדש שאף אחד בעולם לא שמע עדיין", מוסיף מיי, "אני חושב שאנשים באמת יהנו ממנו. השירים האלה נשמעים גדולים, אפיים".

"כל הפרויקט הזה לא היה קורה, אם לא הייתי עושה את עבודת השיקום הזו של החומרים", מתפאר הגיטריסט. "היו לנו רק פיסות קטנות, אבל אני יודע איך זה יכול להישמע כאשר נסיים לעבוד עליהן. אני יכול לשבת שם ולגרום לזה לקרות בעזרת טכנולוגיה מודרנית".