אין תמונה
עטיפת האלבום "סרג'נט פפר"

לוסי וודן (או'דונל), שהיוותה כילדה השראה לשיר המפורסם של הביטלס "Lucy In The Sky With Diamonds", מאלבום המופת של הביטלס, "סרג'נט פפר", נפטרה בבריטניה בגיל 46 ממחלת הזאבת, כך מדווחת העיתונות הבריטית.

המחלה, הידועה גם בשם לופוס, היא תסמונת ויראלית קשה הגורמת למערכת החיסונית לתקוף את הגוף. על מחלתה של לוסי דווח לפני שלושה חודשים, אז פורסם כי מי שתומך בה במחלתה הוא ג'וליאן לנון, בנו של ג'ון לנון, שצייר כילד את הציור המפורסם בו הופיעה לוסי, הציור ששימש השראה לשיר המפורסם של הביטלס.

ציור הילדים שעשה היסטוריה במוזיקה הפופולרית

על פי הסיפור המוכר לחובבי הביטלס, לנון הקטן חזר יום אחד מבית הספר עם ציור של ילדה ואמר לאביו: "זאת לוסי ברקיע היהלומים". לנון האב נכבש מיד בקסמו של המשפט וכתב את השיר, שנכלל כאמור באלבום "מועדון הלבבות השבורים של סרג'נט פפר" והפך לאחת מיצירות המופת של הביטלס בתקופה הפסיכדלית של ההרכב.

לוסי וודן המשיכה מאז לחיות את חייה, ניתקה את קשריה עם משפחת לנון, נישאה, הקימה משפחה ותפקדה כעקרת בית. את הסיפור מנקודת מבטה סיפרה לפני כשנתיים לרדיו של הבי.בי.סי: "אני זוכרת את ג'וליאן ואת עצמי מציירים ביחד, או יותר נכון משליכים צבעים זה על זה בבית הספר היסודי. באותו היום ג'וליאן צייר את הציור ואביו בא לקחת אותו עם הנהג מבית הספר. כך נולד המשפט".