לנה דל ריי (צילום: Dimitrios Kambouris, GettyImages IL)
דבריי הוצאו מהקשרם. לנה דל ריי | צילום: Dimitrios Kambouris, GettyImages IL

הראיון שהעניקה לנה דל ריי בשבוע שעבר לעיתון ה"גארדיאן" הבריטי ממשיך לחולל סערות. כזכור, דל ריי נשאלה בראיון על "מועדון 27" המפורסם, שכולל כוכבי מוזיקה גדולים שהלכו לעולמם בגיל 27, כמו איימי וויינהאוס, קורט קוביין, ג'ניס ג'ופלין, ג'ימי הנדריקס, ג'ים מוריסון ובראייון ג'ונס. השאלה התייחסה ספציפית לוויינהאוס וקוביין, ודל ריי השיבה: "הלוואי שכבר הייתי מתה, אני לא רוצה להמשיך לעשות את זה, ואני לא מתכוונת רק למוזיקה אלא לכל דבר. ככה אני מרגישה. אם זה לא היה ככה, לא הייתי אומרת את זה. הייתי מפחדת אם הייתי יודעת שאני עומדת למות, אבל...".

מי שלא אהבה בכלל את הדברים שאמרה דל ריי היא פרנסיס בין, ביתו בת ה-21 של קורט קוביין, שמעולם לא זכתה להכיר את אביה, משום ששם קץ לחייו כאשר היתה בת פחות משנתיים. "מותם של מוזיקאים צעירים הוא לא נושא לרומנטיקה", כתבה הבת, "אני לעולם לא אכיר את אבא שלי, כי הוא מת בגיל צעיר וזה נהיה משהו ששואפים אליו, כי אנשים חושבים שזה 'מגניב'. תחבקי את החיים, כי חיים רק פעם אחת. האנשים שהזכרת בזבזו את חיים האלה. אל תהיי אחת מהם. את יותר מדי מוכשרת מדי לבזבז אותם".

אין תמונה
"אני לעולם לא אכיר את אבא שלי, כי הוא מת בגיל צעיר, ואנשים חושבים שזה 'מגניב'". פרנסיס בין

לנה דל ריי, מצידה הבינה את הטעות שעשתה, התנצלה ותירצה: "הכל טוב. המראיין שאל אותי שאלות מנחות, בין היתר הרבה שאלות על אבא שלך. אמרתי שאהבתי אותו בגלל שהיה מוכשר, לא בגלל שמת צעיר. החצי השני של הדברים שאמרתי לא קשור לאנשים שהמראיין הזכיר. אני גם לא מוצאת שיש זוהר בצד הזה של המוזיקה. אני מתחרטת על האמון שנתתי ב'גארדיאן'. לא רציתי להתראיין, אבל העיתונאי התעקש. מבקר המוזיקה של העיתון הצטייר כמי שאוהד אותי, והסתיר את השאיפות האפלות שלו. אולי הוא פשוט משועמם שמחפש על מה לכתוב".

עיתונאי ה"גארדיאן" טים ג'ונס לא היסס להגיב להשמצות של דל ריי: "לנה כנראה לא זוכרת מי ראיין אותה. חוץ מזה יש כמה דברים במה שהיא אומרת שנשמעים לי קצת מפוקפקים. אין לה על מה להתלונן - היא דיברה על האלילים שלה שכולם מתו צעירים, היא ציינה את האלבום שלה 'Born to Die' ובמשך 50 דקות סיפרה לי כמה שהיא מסכנה".

אין תמונה
לנה דל ריי: "אהבתי אותו בגלל שהיה מוכשר, לא בגלל שמת צעיר". קורט קוביין

 

אבן מתגלגלת ששווה 2 מיליון דולר

ארבעה דפים ועליהם מילות השיר "Like a Rolling Stone" בכתב ידו של בוב דילן נמכר תמורת 2 מיליון דולר במכירה פומבית שנערכה אתמול בניו יורק. לדברי בית המכירות הפומביות סותבי'ס, מדובר בשיא עולמי חדש לכתב יד של מוזיקה פופולרית.

בוב דילן, גראמי 2011 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
שיר ששווה 2 מיליון דולר. בוב דילן | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL
השיר "Like a Rolling Stone" נחשב לאחד משירי הרוק הגדולים ביותר בכל הזמנים, וזכה בנובמבר האחרון לתשומת לב מחודשת עם הקליפ החדשני של חברת אינטרלוד. הנייר ועליו מילות השיר נמכר לרוכש אנונימי, ולפני שהגיע לידי "סותבי'ס" היה בבעלות מעריץ, שלדברי בית המכירות "פגש את הגיבור שלו בהקשר שאינו מוזיקלי, וקנה את הדף ישירות מדילן".

השיר נכתב בעיפרון על ארבעה דפי נייר שנלקחו ממלון "רוג'ר סמית'" בוושינגטון. מופיעים עליהם גם איורים של כובע, חיה עם קרניים וציפור, ושלל תיקונים ותוספות למילים המוכרות. "לפי מה שידוע לנו זו הטיוטה האמיתית של השיר, ששרדה", אומרים בסותבי'ס.

באותה מכירה נמכרו גם כתב היד של שיר מפורסם אחר של דילן, "גשם חזק עומד ליפול" - ב-485 אלף דולר,  ($ 485,000), אורגן VOX בצורת גיטרה שהיה שייך לג'ון לנון - ב-305 אלף דולר, ותלבושות זוהרות של אלביס פרסלי מהימים שהופיע בלאס וגאס, ב-245 אלף דולר.

 

פול מקרטני: "אני בריא ומוכן לחזור לרוקנ'רול

סר פול מקרטני, שביטל הופעות ביפן ודחה הופעות באמריקה, בגלל מחלה ווירוס, מכריז: "אני בריא ומוכן לחזור לרוקנ'רול". מקרטני, שאושפז לפני כחודש בטוקיו, הוטס לארצות הברית ושם ציווה עליו הרופא לנוח, משחרר סרטון קצר שבו הוא מכריז על כוונתו לחזור לבמות בקרוב.

"אני מרגיש מצוין!", אומר חבר הביטלס לשעבר בן ה-72. "זו הרגשה נהדרת שוב לצאת לדרך". סיבוב ההופעות שלו "Out There" צפוי להיפתח ב-5 ביולי באולבני, ניו יורק, ולהמשיך משם לערים נוספות באמריקה במהלך הקיץ.