ג'סטין ביבר הוא אחד ממאות הכוכבים שהביעו את תמיכתם בגל המחאות שנערך ברחבי העולם סביב מותו של הצעיר האפרו-אמריקאי ג'ורג' פלויד.

הזמר בן ה-26, שמעביר את החודשים האחרונים יחד עם אשתו היילי בביתם שבקנדה, העלה מספר פוסטים וקטעי וידאו בנושא וקרא למעריציו להשתתף בהפגנות.

במהלך סוף השבוע האחרון ביבר שיתף פוסט נוסף בנושא, אלא שהפעם הוא בחר להתייחס לביקורות שמופנות כלפיו במשך שנים, לפיהן הוא ניצל במהלך הקריירה שלו את התרבות השחורה והשתמש באלמנטים שמאפיינים אותה. כידוע, רבים משיריו של ביבר משויכים לז'אנרים כמו ארנ'בי, היפ הופ וטראפ.

בפוסט ששיתף, כתב ביבר: "אני מושפע מהתרבות השחורה. הרווחתי (כסף) מהתרבות השחורה. הסטייל שלי, צורת השירה שלי, הריקוד, ההופעה ואופן הלבוש שלי, הכל נעשה תחת השפעה ובהשראה מהתרבות השחורה. אני מחויב לנצל את הפלטפורמה הזאת מהיום ואילך כדי ללמוד ולדבר על חוסר צדק גזעי ודיכוי מערכתי, ולספר על דרכים להיות חלק מהשינוי המתבקש".

View this post on Instagram

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

ביבר, כידוע, נחשב לאחד המוזיקאים הפופולריים ביותר בעולם, ואחרי חשבון האינסטגרם שלו עוקבים כמעט 140 מיליון משתמשים. כבר מתחילת דרכו המוזיקלית, ביבר חבר לאמנים שחורים שהשפיעו על הסאונד שלו וקירבו אותו לעולם ההיפ-הופ, ביניהם לודקריס, אשר, שון קינגסטון, ניקי מינאז', דרייק, ג'יידן סמית' וכריס בראון.