ריצ'רד פנימן, חבר בקהילת הרוקנרול וממייסדיה, הלך לעולמו היום (שבת) בגיל 87. בנו של המוזיקאי, דני פנימן, אישר את מות אביו למגזין "רולינג סטון", אך טען כי סיבת המוות אינה ידועה.

ליטל ריצ'רד היה זמר, כותב שירים, פסנתרן ומחלוצי הרוקנרול. עם להיטים כמו "Tutti Frutti", "Long Tall Sally", ו-"Lucille", ההשפעה של ריצ'רד הייתה גדולה מאוד. שיריו שלו הפכו לחלק משמעותי מהיסטוריית הרוקנרול, והמוזיקאים הגדולים ביותר הקליטו כמה משיריו, החל מהביטלס, דרך אלביס קוסטלו ועד הסקורפיונס. הפרסונה הבימתית של ליטל ריצ'רד הציבה את הסטנדרט לאיך רוקנרול צריך להיראות. על תרומתו הגדולה לעולם המוזיקה, הוכנס בשנת 1986 להיכל התהילה של הרוקנרול והיה מהראשונים שזכו לכבוד הגדול.

ריצ'רד וויין פנימן נולד ב-5 בדצמבר 1932 במקון, ג'ורג'יה. הוא היה אחד מתוך 12 ילדים וגדל סביב דודים שהיו מטיפים. "נולדתי בשכונת העוני, אבי מכר ויסקי, ויסקי סוטלג", אמר לרולינג סטון בשנת 1970. למרות ששר בכנסייה סמוכה, אביו באד לא תמך במוזיקה של בנו והאשים אותו בהיותו הומו, ובעקבות כך פנימן עזב את הבית ועבר לגור עם משפחה לבנה.

לאחר שהופיע במועדון מקומי וזכה במופע כישרונות, הוא חתם את עסקת התקליטים הראשונה שלו עם RCA בשנת 1951. ומאז, הכל היסטוריה. "כשבאתי לראשונה, מעולם לא שמעתי שום רוק אנד רול", סיפר לרולינג סטון בשנת 1990. "כשהתחלתי לשיר, שרתי את זה הרבה זמן לפני שהצגתי את זה לציבור כי חששתי שלא יאהבו את זה. מעולם לא שמעתי שאף אחד עשה את זה ופחדתי".