ה-VMA, טקס פרסי הוידאו של אמטיוי, נערך לפנות בוקר באולם הפורום שבקליפורניה. הקהל והצופים זכו לשלל הופעות מאמנים כמו ניקי מינאז', אד שירן, קנדריק לאמאר, פינק, דמי לובטו ופיפת' הרמוני. מאחר ואת האירוע הנחתה קייטי פרי, האויבת טיילור סוויפט (שנכון לעכשיו נחשבת לשם הכי חם בעולם הפופ) בחרה לוותר על ההגעה. כדי להפגין נוכחות באירוע הגדול היא הציגה שם לראשונה את הקליפ המשוגע שלה ל-"Look What You Made Me Do".

קייטי פרי מנסה להצחיק, ולא הולך (צילום: יוטיוב )
קייטי פרי מנסה להצחיק, ולא הולך | צילום: יוטיוב

את הטקס פתח קנדריק לאמאר שהפציץ עם הופעה עוצמתית ומלאה באש, כולל סמוראי שנשרף כשהוא רוקד על הבמה. הראפר היה גם הזוכה הגדול של הערב ולקח הביתה 6 פרסים מתוך שמונה המועמדויות שהיו לו, ביניהם הפרס על קליפ השנה אותו קיבל מידיה של גל גדות. אחריו הופיע אד שירן שביצע את הלהיט (כנראה הגדול של השנה) "Shape of You", והסתפק רק בפרס אמן השנה.

הרקדן עולה באש ב-VMA (צילום: יוטיוב )
הרקדן עולה באש ב-VMA | צילום: יוטיוב

בהמשך עלתה לורד שבחרה לתת דגש לעניין הויזואלי ופשוט רקדה לצלילי השיר, בלי לעשות אפילו ליפסינק (צעד שאנחנו ממליצים לבירטני להשכיל ממנו). פיפת' הרמוני פתחו את מחרוזת השירים שלהם כשעלו כחמש אסטרונאוטיות לבמה בעוד אחת מהן עפה אחורה. מדובר בקריצה מלוכלכת במיוחד לעבר קמילה קביו (החברה שנטשה). פרט נוסף שהשאיר את הקהל בהלם היה השפגאט שנורמאני דפקה תוך כדי שירה.

קנדריק לאמאר, הזוכה הגדול (צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL)
קנדריק לאמאר, הזוכה הגדול | צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL

אחר כך עלו לבמה שתי ילדות הדיסני לשעבר אחת אחרי השניה. ראשונה הייתה מיילי שעשתה קאמבק שאמור לכפר על המופע השערורייתי מ-2013. היא רקדה על הבמה עם חבורת קשישים (ביניהם גם טרנסג'נדרית שעברה את ה-80) את הסינגל החדש "Younger Now". מיד אחריה עלתה דמי לובטו, ואם ב-2015 היא הסתפקה רק בבריכה מתנפחת על הבמה, הפעם היא בחרה להכניס את כל הבמה לתוך בריכה ענקית מלאה במתנפחים ובאנשים רוקדים.

כדי לחגוג את הפרס האוונגרדי על שם מייקל ג'קסון (מעין הוקרה על קריירה עשירה בקליפים שהכניסו לא מעט כסף לאמטיוי), פינק בחרה לבצע מאש אפ ללהיטים הגדולים שלה. למרות הרשימה המרשימה, החיבור לא היה מוצלח ודי הרס את השירים. היא הלכה כל כך רחוק עם הרפרנסים לקליפים שלה עד שהעלתה רקדניות ערומות עם כיסויים שמזכירים את הופעתה הפרובוקטיבית בוידאו של "So What". פרט נוסף שהעלה את רמת המתיקות היה הכיף שהזמרת נתנה לבת שלה כשנהגה על הטרקטורון.

וונדר וומן מעניקה את הפרס הגדול (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
וונדר וומן מעניקה את הפרס הגדול | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

את האירוע סגרה המנחה קייטי עם הדואט "Swish Swish". היא ירדה מכדורסל ענק, שבהמשך ניקי מינאז' יצאה ממנו לקטע הראפ שלה, עפה באוויר וקלעה כדור לסל. מזל שטיילור לא הייתה שם כדי לגזור את הכבל שהחזיק אותה. אמן נוסף שבלט בהעדרו היה דה וויקנד. הזמר שהיה צפוי להופיע בטקס לא הראה סימני חיים. למרות שכולם בטוחים שלא הגיע כי גילה שלא זכה באף פרס, למרות חמשת המעמדויות שלו, אנחנו חושדים שהוא חווה אירוע דומה לתקרית האלימה של ריהאנה וכריס בראון מ-2009. מכוונים אצבע מאשימה לעבר גומז.

פינק, מסכמת קריירה? (צילום: getty images)
פינק, מסכמת קריירה? | צילום: getty images

רשימת הזוכים

קליפ השנה: קנדריק לאמאר - HUMBLE

אמן השנה: אד שירן

תגלית השנה: קאליד

שיתוף הפעולה הטוב ביותר: זאיין וטיילור סוויפט - I Don’t Wanna Live Forever

קליפ הפופ הטוב ביותר: פיפת' הרמוני וגוצ'י מונה - Down

קליפ ההיפ-הופ הטוב ביותר: קנדריק לאמאר - HUMBLE

קליפ הרוק הטוב ביותר: טוונטי וואן פיילוטס - Heavydirtysoul

קליפ הדאנס: זד ואליסיה קארה - Stay

הבימוי הטוב ביותר: קנדריק לאמאר - HUMBLE

העריכה הטובה ביותר: קנדריק לאמאר - HUMBLE

הכוריאוגרפיה הטובה ביותר: קניה ווסט - Fade

הצילום הטוב ביותר: קנדריק לאמאר - HUMBLE

שיר הקיץ: ליל אוזי וורט - XO TOUR Llif3

האפקטים הוויזואלים הטובים ביותר: קנדריק לאמאר - HUMBLE

פרס מפעל חיים על שם מייקל ג'קסון: פינק