מחקר חדש בטוקיו קבע: לעכברים יש קצב, והם נהנים מלשמוע את Born This Way של ליידי גאגא. כן, קראתם נכון. לפי דיווח של סקיי ניוז, חוקרים מאוניברסיטת טוקיו הצמידו לעכברים ציוד שיכול לזהות את תנועת הראש הקלה ביותר שלהם, ניגנו להם את הלהיט של ליידי גאגא וסונאטה של מוצרט, וגילו כי העכברים הצליחו להאזין לכל הרצועות, ולהזיז את הראש לפי 120-140 ביטים בדקה.

עוד הראה המחקר, שעכברים יכולים לקלוט קצב בדיוק כמו בני אנוש. העכברים התקשו להזיז את הראש ולהאזין כמו שצריך למוזיקה, כשהחוקרים האטו את המהירות של השיר של גאגא או לחילופין האיצו אותה. העכברים אגב לא האזינו רק לגאגא או למוצרט, ולפי דיווח של הניו יורק פוסט, החוקרים השמיעו להם גם את Another One Bites the Dust של קווין. 

מי שלא יכלו להישאר אדישים לגילוי המרעיש היו המעריצים, שלקחו את הסיפור בהומור: "עכשיו אני לא יכולה להרוג עכברים, כשאני יודעת שהם יכולים לשמוע מישהי אייקונית". "תמיד ידעתי שהמפלצות הקטנות הן עכברים" (מאחר והמעריצים של גאגא מכונים על ידה מפלצות). "אם ככה אז לעכברושים יש טעם טוב", הגיבו רבים. 

Born This Way הוא הסינגל המוביל מהאלבום השני של גאגא מ-2011, שנושא את אותו השם. מאחר והשיר עוסק בהעצמה של אוכלוסיות כמו קהילת הלהט"ב, מעריצים רבים הגיבו על תוצאות המחקר בהתאם וצחקו כי "עכשיו אפשר להבין שגם עכברים הם גאים". גאגא אגב, עוד טרם הגיבה רשמית לתוצאות המחקר.