המתח הגואה בין שחורים ללבנים בארצות הברית, הכולל הריגתם של שחורים על ידי שוטרים לבנים, ורצח שוטרים כנקמה, ממשיך לזלוג לעולם ההיפ הופ, שבדרך כלל נשלט על ידי שחורים, אבל לבנים יחידי סגולה כמו הביסטי בויז, אמינם, מקלאמור ואיגי אזליה, תפסו בו מעמד משמעותי.

ההצלחה של איגי אזליה בשנה האחרונה גררה אחריה מתקפות מצידם של ראפרים כמו סנופ דוג ואמינם עצמו, שיישר קו עם הדעה הרווחת עליה - לבנה ש"הצליחה בטעות" ו"גוזלת" את מקומן של ראפריות שחורות. לפני שלושה שבועות תקפה אותה בחמת זעם הראפרית אזיליה בנקס, שמוכרת כטרבל-מייקרית מקצועית ובעלת "פה גדול", שכינתה את אזליה "גזענית לבנה" על לא עוול בכפה. בניגוד לסיפור עם סנופ דוג, שהתנצל לבסוף, הפעם איגי אזליה לא הגיבה.

אזיליה בנקס: "אומרים לנו: 'ת**יינו כולכם, יא כ**ים'"

אלא שבסוף השבוע האחרון חלה הסלמה, והצדדים חזרו לסיבוב שני של קרב השמצות. אזיליה בנקס, שסוף סוף הוציאה אלבום בכורה אחרי שלוש שנים של ריבים מתוקשרים עם חברות תקליטים, התראיינה כדי לקדם אותו. בראיון היא התייחסה כמובן למאבק שחורים מול לבנים באמריקה בכלל ובהיפ הופ בפרט. "אני מרגישה שבארץ הזאת, תמיד כשזה מגיעה לעניינים שלנו, כמו סוגיות של שחורים ופוליטיקה של שחורים, או מוזיקה של שחורים, או לא משנה מה, יש תמיד הנמכה של הדברים, כאילו אומרים לנו: 'לכו ת**יינו'. תמיד אומרים לנו: 'ת**יינו כולכם, יא כ**ים', אתם כולם לא ממש שווים משהו'. האלבום של מקלאמור לא היה יותר מזה של דרייק. הזבל של איגי אזליה לא יותר טוב מכל ראפרית שחורה מ**יינת".

אזיליה בנקס (צילום: Joe Scarnici, GettyImages IL)
אזיליה בנקס: "הבחורה הלבנה הזאת לא תבין כלום עד שתעשה ילדים עם גבר שחור" | צילום: Joe Scarnici, GettyImages IL

אחרי הראיון המשיכה אזיליה בנקס ללכלך על איגי אזליה בטוויטר: "אלוהים שבשמיים, אני מתפללת עבור הבחורה הלבנה הזאת. היא לא תבין כלום עד שתעשה ילדים עם גבר שחור ותצטרך לגדל ילדים שחורים באמריקה. הראיון עסק בדברים שהם מעבר ליכולת התפיסה שלך. את כל כך טיפשה ואגואיסטית עד כדי כך שתחשבי שהכל עליך. הדמעות שלי לא קשורות אליך, אלא לחברה ולתקשורת באופן כללי. תישארי מחוץ לזה. אבל 'איפי אזוזו' לא תשחק אותה קורבן ותגיד שהכל עליה, העליתי נקודות חשובות שם, דברים מהחברה והתרבות, שחשובים להרבה אנשים".

איגי אזליה: "תתקיפי, תעשי מזה קטע גזעני"

הפעם איגי אזליה לא שתקה והגיבה לפרובקציות של אזיליה בנקס: "יש הרבה אמנים שחורים שמצליחים בכל הז'אנרים. הסיבה שאת לא מצליחה היא הגישה המסריחה שלך. חוסר היכולת שלך לקחת אחריות על הטעויות שלך עצמך. הפגנת הבריונות שלך כלפי אחרים. חוסר היכולת לשמור על איפוק ושליטה עצמית. זה הכל את! יצרת בעצמך לעצמך מצב רע, בכך שאת שונאת את כולם, ולמרות זאת אין לך את היכולת השכלית להבין. כנראה לעולם לא תהיה לך"

"עכשיו תתקיפי, תעשי מזה קטע גזעני, תעשה את זה פוליטי, אבל אני מבטיחה לך שזה לא יעשה אותך אהובה ולכן את בוכה ברדיו. תהני לך מלהמשיך לדפוק את הראש בקיר המטאפורי הזה, ולמשוך תשומת לב. רק דרכי את מקבלת אותה. את מלאה ברעל ואני מרחמת עליך, כי ברור שאת אדם מסכן, אומלל ועצבני. ברכות".

אין תמונה
איגי אזליה: "הסיבה שאת לא מצליחה היא הגישה המסריחה שלך"