11 שנים עברו מאז הפסיד אדם למברט את המקום הראשון בגמר העונה השמינית של 'אמריקן איידול' לקריס אלן (שעקבותיו די נעלמו אחרי הזכייה).

מאז אותו יום ב-2009, הכוכב האמריקאי, שבעיני רבים נחשב לאחד הווקאליסטים הגדולים שפועלים כיום בתעשיית המוזיקה, שחרר ארבעה אלבומי סולו (האחרון יצא במרץ) ושיתף פעולה עם עשרות אמנים מובילים.

בהופעותיו הראשונות בטלוויזיה, במסגרת תחרות השירה הפופולרית, אדם הציג בפני הצופים מראה המושפע מסגנון האימו (Emo), ולמרות שבזמנו אדם לא הכחיש באופן מפורש את השמועות לגבי נטיותיו המיניות, רבים מאמינים שהוא ניסה להסתיר את היותו הומוסקסואל כדי לא לפגוע בסיכויים שלו לזכות בתכנית.

אותם ניסיונות  של למברט כשלו לבסוף כשתמונות שלו מתנשק עם גבר הופצו לקראת סיום העונה וגררו תגובות הומופוביות מצד רבים מהצופים.

View this post on Instagram

Join me for @them's #OutNowLive, a virtual event honoring the legacy of Pride, to benefit the @aliforneycenter. We owe so much to the Black trans women and queer people of color who have long been leaders in the movement for LGBTQ+ rights, and #OutNowLive will help shine more light on their stories. Tune in tonight, June 22, at 8pm ET / 5pm PT on YouTube Live! Set a reminder here: https://www.youtube.com/watch?v=tiqklFOjSpA

A post shared by ADAM LAMBERT (@adamlambert) on

כיום הזמר בן ה-38, בן לאמא יהודייה ואבא נוצרי, מציג סגנון לבוש שונה לגמרי, ובניגוד לפנים החלקות שהיו לו ב'אמריקן איידול', בשנים האחרונות הוא גם טיפח זקנקן, ובגדול נראה אחרת לחלוטין.

במהלך העשור האחרון למברט הצליח לכבוש את מצעדי הלהיטים עם כמה משיריו, ביניהם "Ghost Town", "If I Had You" והבלדה המצליחה "Whataya Want from Me" (שיר שנכתב במקור עבור הזמרת פינק), הוא הצטרף לחברי להקת קווין והופיע יחד איתם כסולן החדש של הרכב הרוק האגדי.

הלהקה הופיעהיחד עם למברט לפני כ-4 שנים גם בפארק הירקון בתל אביב, ובסוף השבוע האחרון למברט עשה את מה שהוא יודע הכי טוב, לשיר, כהשתתף במופע מיוחד לכבוד חודש הגאווה, שם הוא שר את "Mad World" של טירז פור פירז.