ג'וליאן ושון לנון (צילום: Michael Buckner, GettyImages IL)
ג'וליאן לנון (משמאל) עם אחיו למחצה שון לנון | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL

יותר מ 40 שנה אחרי שהכירו בגן הילדים התחדשה החברות בין ג'וליאן לנון, בנו של חבר הביטלס המנוח ג'ון לנון, לבין לוסי וודן, הילדה בהשראתה נכתבה הקלאסיקה "Lucy in the sky with diamonds". זאת לאחר שלנון שמע שוודן, בת 46 כיום, לקתה במחלת הזאבת (לופוס). תסמונת ויראלית קשה הגורמת למערכת החיסונית לתקוף את הגוף.

סוכנות Associated press חשפה את הסיפור בסוף השבוע. כזכור לכל חובב ביטלס מושבע, ג'וליאן לנון בן הארבע חזר יום אחד מהגן עם ציור של ילדה ואמר לאביו: "זאת לוסי ברקיע היהלומים". לנון נכבש מיד בקסמו של המשפט וכתב את השיר, שנכלל באלבום "מועדון הלבבות השבורים של סרג'נט פפר" והפך לאחת מיצירות המופת של הביטלס בתקופה הפסיכדלית של ההרכב.

וודן המשיכה מאז לחיות את חייה, ניתקה כל קשר עם ג'וליאן לנון (שהפך מוזיקאי בזכות עצמו), וכאשר לקתה במחלת הזאבת הופתעה כאשר יום אחד התקשר אליה והציע עזרה ותמיכה בהתמודדות שלה עם המחלה. לנון, החי כיום בצרפת, אף שלח לוודן צמחים אותם תוכל לשתול בגינת ביתה, אחרי ששמע שגננות היא אחת המטלות הבודדות שהיא עדיין מסוגלת לבצע בימים בהם היא מרגישה בריאה דיה. השניים מתכתבים בקביעות בשבועות האחרונים ומתכוננים להיפגש בהזדמנות הראשונה.

"רציתי ליצור איתה קשר מאז ששמעתי במקרה כמה היא חולה", מודה לנון, "אבל לא ידעתי מה הדרך הראויה ביותר לעשות את זה אחרי יותר מארבעים שנה. ניסיתי לברר עליה פרטים, ואז ספרו לי על אהבתה הגדולה לגננות וחשתי לעצמי ששתילים במתנה יהיה הצעד הראשון הטוב ביותר. אני עצמי חובב גננות, ורציתי לעודד אותה ולגרום לה לחייך".