אין תמונה
מועמד לקליפ השנה. ביונסה ב-"Drunk In Love"

טקס ה-Video Music Awards, טקס פרסי המוזיקה של רשת אמ.טי.וי האמריקנית (VMA) לשנת 2014 יערך ב-24 באוגוסט, יום ראשון, בפורום שבאינגלווד, לוס אנגל'ס. היום פורסמו רשימות המועמדים לפרסים, וכאן ניתן להצביע להם.

הקטגוריה החדשה (אך הלא מפתיעה) בטקס השנה תהיה קטגוריית ה"קלאב", שמכילה דיג'ייז ומפיקים אלקטרוניים, ןמעידה על עומק חדירת ה-EDM למוזיקה האמריקנית בשנתיים האחרונות. מבין האמנים שיופיעו על הבמה בטקס נחשפו כבר שמותיהם של אשר ולהקת " 5 Seconds of Summer".

את רשימות המועמדים השנה מובילה ביונסה עם שמונה מועמדויות לפרסים, כולל קליפ השנה ("Drunk In Love" עם ג'יי זי), הקליפ של זמרת ("Partition"), שיתוף הפעולה (עם ג'יי זי), הקליפ בעל המסר החברתי ("Pretty Hurts"), ועוד ארבעה פרסים מקצועיים - בימוי, עריכה וצילום על "Pretty Hurts", וכוריאוגרפיה על "Partition".

איגי אזליה חושפת (צילום: Ian Gavan, GettyImages IL)
מפתיעה עם שבע מועמדויות. איגי אזליה | צילום: Ian Gavan, GettyImages IL

אחרי ביונסה, אמינם עם שבע מועמדויות, שלוש מהן עם ריהאנה ("The Monster"), אחת על "Berzerk" ושלוש מועמדויות מקצועיות על "Rap God" (בימוי, עריכה, עיצוב, אפקטים).

גם לאיגי אזליה שבע מועמדויות, ארבע מהן על שיר ההיפ-הופ "Fancy" עם שריל XCX - קליפ השנה, הקליפ של זמרת, קליפ הפופ והעיצוב האמנותי, ושלוש מהן על "Problem" עם אריאנה גראנדה - הקליפ של זמרת, קליפ הפופ ושיתוף הפעולה.

פארל וויליאמס עם ארבע מועמדויות - שלוש עם "Happy" - קליפ השנה, הקליפ של הזמר וקליפ הפופ, ועם אד שירן על "Sing" כקליפ של זמר. סיה עם שלוש מועמדויות - קליפ השנה והכוריאוגרפיה על "שנדליר", והמסר החברתי עם אנג'ל הייז על "Battle Cry".

קייטי פרי מסתפקת בשתי מועמדויות בלבד עם "Dark Horse" - קליפ של זמרת ושיתוף הפעולה (עם ג'וסי ג'יי). אין זכר ל-"Roar". מיילי סיירוס מועמדת רק לקליפ השנה עם "Wrecking Ball". לורד מועמדת על "Royals" לקליפ של הזמרת וקליפ הרוק בלבד. לנה דל ריי מסתפקת במועמדות לצילום בלבד על "West Coast".

מרשימות המועמדים נעדרת לחלוטין ליידי גאגא, שהוציא השנה את האלבום "ARTPOP" ומתוכו שני קליפים מוצלחים. אחרי שבעבר היה טקס פרסי אמ.טי.וי אמריקה הבמה העיקרית של ליידי גאגא להצגת המופעים המוטרפים והמדהימים שלה.

רשימות המועמדים המלאות:

קליפ השנה
ביונסה וג'יי זי - "Drunk In Love", איגי אזלייה ושריל אקס סי אקס - "Fancy", מיילי סיירוס - "Wrecking Ball", פארל וויליאמס - "Happy", סיה - "Chandelier"

קליפ השנה של זמר
פארל וויליאמס - "Happy", אד שירן ופארל וויליאמס - "Sing", אמינם וריהאנה - "The Monster", ג'ון לג'נד - "All Of Me", סם סמית' - "Stay With Me

קליפ השנה של זמרת
אריאנה גראנדה ואיגי אזליה - "Problem", ביונסה - "Partition", קייטי פרי עם ג'וסי ג'יי - "Dark Horse", לורד - "Royals", איגי אזליה ושריל אקס סי אקס - "Fancy".

קליפ השנה בשיתוף פעולה בין אמנים
ביונסה וג'יי זי - "Drunk In Love",, אמינם וריהאנה - "The Monster", קייטי פרי עם ג'וסי ג'יי - "Dark Horse", כריס בראון עם ליל וויין וטייגה - "Loyal", פיטבול עם קשה - "Timber", אריאנה גראנדה ואיגי אזליה - "Problem".

תגלית השנה (Artist To Watch)
סם סמית' - "Stay With Me, פייב סקנדס אוף סאמר - "She Looks So Perfect", ריל אקס סי אקס - "Boom Clap", פיפת' הרמוני - "Miss Movin On", סקולבוי קיו - "Man Of The Year".קליפ הפופ של השנה
פארל וויליאמס - "Happy", אביצי עם אלו בלאק - "Wake Me Up", אריאנה גראנדה ואיגי אזליה - "Problem", איגי אזליה ושריל אקס סי אקס - "Fancy", ג'ייסון דרולו עם טו צ'יינס - "Talk Dirty"

קליפ ההיפ הופ
אמינם - "Berzerk", קנייה ווסט - "Black Skinhead", דרייק עם מג'יד ג'ורדן - "Hold On (We're Going Home", וויז קאליפה - "We Dem Boyz", צ'יילדיש גמבינו - "3005"

קליפ הרוק של השנה
ארקטיק מאנקיז - "Do I Wanna Know?", הבלאק קיז - "Fever", לורד - "Royals", אימג'ן דראגונס - "Demons", לינקין פארק - "Until It's Gone".

קליפ הקלאב של השנה
קלווין האריס - "Summer", זד עם היילי וויליאמס - "Stay the Night", דיסקלוז'ר - "Grab Her!", מרטין גאריקס - "Animals", דיג'יי סנייק עם ליל ג'ון - "Turn Down For What".קליפ השנה בעל המסר החברתי
ביונסה - "Pretty Hurts", קלי רולנד - "Dirty Laundry", אביצ'י - "Hey Brother", דיוויד גואטה עם מיקי אקו - "One Voice", ג'יי קול עם טי אל סי - "Crooked Smile", אנג'ל הייז עם סיה - "Battle Cry".

הבימוי הטוב ביותר
ביונסה - "Pretty Hurts", אמינם וריהאנה - "The Monster", מיילי סיירוס - "Wrecking Ball", אוקיי גו - "The Writing's On The Wall", דיג'יי סנייק עם ליל ג'ון - "Turn Down For What".

העריכה הטובה ביותר
ביונסה - "Pretty Hurts", אמינם - "Rap God", זד עם היילי וויליאמס - "Stay the Night", אמ גי אמ טי - "Your Life is a Lie", פיץ והטנטראמס -"The Walker".

הצילום הטוב ביותר
ביונסה - "Pretty Hurts", לנה דל ריי - "West Coast", ארקייד פייר - "Afterlife", שלושים שניות למאדים - "City of Angels", ג'ספלסטיין - "Hate Or Glory.

העיצוב האמנותי הטוב ביותר
ארקייד פייר - "Reflektor", אמינם - "Rap God", טיילר דה קריאייטור - "Tamale", איגי אזליה ושריל אקס סי אקס - "Fancy", דיג'יי סנייק עם ליל ג'ון - "Turn Down For What".

הכריאוגרפיה הטובה ביותר
ביונסה - "Partition", סיה - "Chandelier", מייקל ג'קסון וג'סטין טימברלייק - "Love Never Felt So Good", אשר - "Good Kisser", ג'ייסון דרולו עם טו צ'יינס - "Talk Dirty", קייזסה - "Hideaway"

האפקטים הויזואליים הטובים ביותר
ג'ק ווייט - "Lazaretto", אמינם - "Rap God", דיג'יי סנייק עם ליל ג'ון - "Turn Down For What", אוקיי גו - "The Writing's On The Wall", דיסקלוז'ר - "Grab Her!".