רוג'ר ווטרס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
ממשיך להטיף נגד ישראל. רוג'ר ווטרס | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

עולם כמנהגו נוהג: רוג'ר ווטרס, הפועל למען החרמה תרבותית ומוזיקלית של ישראל, פרסם בדף הפייסבוק שלו מכתב הקורא לניל יאנג וסקרלט ג'והנסון להצטרף לחרם. כזכור, ניל אנג צפוי להופיע הקיץ בישראל, ואילו ג'והנסון מפרסמת בימים אלה באמריקה חברת משקאות ישראלית.

ווטרס מודה בפוסט שלו שגם ניל יאנג וגם סקרלט ג'והנסון נמנעו מלהגיב למכתבים ששלח אליהם, וכהרגלו מטרחן ומלבה שנאה, במקום להטיף לשלום.

אבל מה שמעניין לא פחות, הוא שהפוסט של רוג'ר ווטרס זכה עד כה לקצת יותר מ-3,200 לייקים, ואילו פוסטים שפרסמו בתגובה אליו גולשים ישראלים על הקיר שלו, גרפו מספר דומה של לייקים, כ-2600.

המשמעות היא שישראלים ותומכי ישראל כמעט והשתלטו על השיח בפייסבוק של ווטרס, שמבקש להוקיע אותם, בעוד שמעריציו של ווטרס כנראה החלו להתעייף מטרחנותו של אלילם.

"הגישה שלך מגביהה את החומה"

רשימת הפוסטים של ישראלים, שהגיבו בפייסבוק של ווטרס, כוללת, למשל, את הפוסט של בן רד, שדרן "נותן ברוק" מרדיו 88FM וממנהיגי התנועה למען הבאת להקת "פרל ג'אם" לישראל.

רד כתב לרוג'ר ווטרס: "מר ווטרס, מוזיקה אמורה לשמש גשר בין אנשים ותרבויות, ולא ליצור פער ביניהם. הגישה שלך לא עוזרת לשבור את החומה, אלא רק מגביהה אותה.

"הרושם שאתה יוצר הוא שאתה לא באמת מעוניין בהבאת שלום ודו-קיום למזרח התיכון. זה חבל מאוד, כי רבים מאיתנו כאן כן. אולי כבר הצלחת לשכנע את 'פרל ג'אם' שלא לבוא לכאן, בגלל שאתה סוג של 'דמות אב' עבורם, אבל ניל יאנג הוא לא ילד והוא יהיה כאן, כי הוא יודע שאוהבי מוזיקה הם אותו הדבר בכל מקום בעולם".