זמר הרגאטון באד באני (בניטו אנטוניו מרטינז אוקסיו) התארח בסוף השבוע האחרון בתכנית הלילית של ג'ימי פאלון שנחשבת לאחת מתכניות האירוח הנצפות בעולם. במהלך האירוח חשף הכוכב הלטיני פרטים חדשים על אלבומו החדש שיצא ביום שישי האחרון וביצע את הסינגל האחרון מתוכו - "Ignorantes" לצד הזמר הפנימ סץ'.

במהלך הופעתו בתכנית ובזמן הנאמבר, הוריד לפתע באני את העליונית שלבש, וחשף בפני הצופים חולצה עם הכיתוב: "הם הרגו את אלקסה, לא בחור בחצאית" - מסר שמתייחס למותה הטרגי של צעירה טרנסג'נדרית מחוסרת בית במדינתצ הולדתו של באני - פוארטו ריקו.

האירוע המדובר התרחש כשלושה ימים לפני שבאני הגיע להתארח בתכנית של המנחה האמריקאי, אז כלי התקשורת בפוארטו ריקו דיווחו על הרצח של אלקסה, שנורתה למוות ברחוב. חלק מאותם גופים בחרו להתעלם מזהותה המגדרית ולהתייחס אליה כ"גבר שלבש חצאית", עניין שעורר את זעמם של רבים בפוארטו ריקו, וביניהם כאמור גם באני עצמו.

היחס הפוגעני כלפי הרצח המגדרי גרר תגובות זועמות מצד פעילים בקהילת הלהט"ב כמו גם מאמנים שונים במדינה, בראשם כמובן באני, שבחר להשתמש בראיון הנצפה שלו כדי להעלות את המודעות לאותו אירוע טראגי.

על פי הדיווחים, מספר ימים לפני שנורתה למוות, אלקסה נעצרה על ידי שוטרים מקומיים שטענו כי ניסתה להציץ לתאי שירותים של סניף מקדולנדס מקומי, אך מאחר שלא נמצאו הוכחות מספקות היא שוחררה זמן קצר לאחר מכן. בנוסף, אותה אישה שהייתה בתא לא הגישה נגדה תלונה, והחיפושים אחר החשודים ברצח המסתורי שממשיך להסעיר את האי הלטיני עדיין נמשכים.