הבוקר סוכנו של סולן סאונדגארדן ואודיוסלייב הודיע על מותו הפתאומי של הזמר בדטרויט. הוא ציין כי בני משפחתו של קורנל הוכו בתדהמה וכי הם מצפים לבדיקת הצוות הרפואי לבחינת נסיבות מותו. הזמר האמריקני כריס קורנל, סולן להקת סאונדגארדן ואודיוסלייב, מת אמש (רביעי) בגיל 52. סוכנו האישי אישר כי הזמר הלך לעולמו בעת ששהה בדטרויט וטען כי מותו היה "פתאומי ולא צפוי". 

כריס קורנל מת במלון MGM בדטרויט. וודי סיפר שאשתו של קורנל התקשרה לחבר משפחה כדי שיבדוק מה שלומו, והחבר פתח את חדר המלון ומצא את קורנל מת על רצפת השירותים. דובר המשטרה, מייקל וודי, סיפר לעיתונאות המקומית שאינו יכול לספק פרטים על החקירה המרכזית ומה שגרם להם להניח שמדובר בהתאבדות, אך יש "דברים בסיסיים שנצפו בזירה"

קורנל התפרסם בעיקר בתקופה בה הופיע עם להקת סאונדגארדן, שנחשבה לאחת מהלהקות המובילות בסצנת הגראנג' של סיאטל בשנות ה-90'. הלהקה הוקמה ב-1984 על ידי קורנל, קים ת'איל והירו ימאמוטו. תחילה הוא שימש גם כמתופף בלהקה, אולם בחלוף הזמן קורנל התרכז בשירה בלבד. הלהקה התפרקה לבסוף בשנת 1997, לאחר שהוציאה חמישה אלבומי אולפן וניפקה שלל להיטים בהם "Black Hole Sun", "Fell On Black Days" ו-Blow" Up The Outside World" ואף זכתה בשני פרסי גראמי.