רוג'ר ווטרס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
"אני לא אנטישמי. ישראל היא מדינת אפרטהייד". רוג'ר ווטרס | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL
רוג'ר ווטרס, לשעבר בסיסט להקת "פינק פלויד" וכיום אחד מאמני הסולו המצליחים בעולם הרוק, מנהל בימים אלה מאבק מול הרב אברהם קופר שכינה אותו "שונא יהודים", בשל בובת החזיר עם סמל מגן הדויד שהוא מציג לקהל ברגע השיא של מופע "החומה", במזגרת סיבוב ההופעות הבינלאומי הנוכחי שלו.

כידוע, ברגע הסיום הדרמטי של המופע החדש שלו מעלה ווטרס לאוויר בלון ענק בצורת חזיר אימתני, שעליו מוטבעים סמלים שונים, ביניהם סמל מגן הדויד היהודי , כמו גם סמל הפטיש והמגל של ברית המועצות הסובייטית, סמל הדולר האמריקני והלוגואים של חברת הנפט "Shell", חברת מקדונלדס וחברת מרצדס.

קטע וידיאו מתוך המופע שקיים ווטרס בבלגיה עלה לרשת וצד את עינו של הרב קופר, המשתייך לתנועה למען זכויות האדם במרכז על שמעון ויזנטל. הרב כינה את המיצג של ווטרס: "תצוגה גרוטסקית של שונא יהודים", והוסיף: "במיצג המגוך שלו רוג'ר ווטרס עושה את זה ברור כשמש - שכחו מישראל, שכחו מהיוזמה ל'קידום חרמות למען שלום במזרח התיכון'. ווטרס הוא שונא יהודים. ההזמנות היחידות להופעות שהגזען הקיצוני הזה צריך לקבל, הן מהמולאים באיראן ומהאחים המוסלמים", אמר הרב לאתר היהודי "The Algemeiner", שצוטט ב"דיילי מייל" הבריטי.

הרב אברהם קופר (צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL)
"ווטרס שונא ישראל". הרב אברהם קופר | צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL
רוג'ר ווטרס ידוע כמתנגד קולני במיוחד למדיניות ישראל בשטחי יהודה ושומרון והוא עושה ימים כלילות כדי להציג את ישראל כמדינה גזענית ואף מפציר באמנים שלא להגיע לכאן להופעות, כמו שעשה לאחרונה עם אלישיה קיז. הוא מיהר להגיב לדברי הרב באומרו: "הדברים שאמר הרב כל כך קיצוניים עד שהם ראויים לתגובה. ההתפרצות שלך מבעירה אש שלא ממש עוזרת, ולדעתי היא רק יכולה לעכב את ההתקדמות לשלום והבנה בין עמים. זה גם מאוד מעליב אותי באופן אישי, שאתה מאשים אותי שאני אנטישמי, שונא יהודים ומסמפט נאצים".

ווטרס הזכיר שהוא דאג שיופיעו על החזיר סמלים נוספים, לא רק מגן הדויד, והוסיף: "מופע 'החומה' שהותקף על ידך בצורה כה קשה, הוא הרבה דברים. הוא מתחשב, הוא מרומם חיים, הוא אנושי, אוהב, נגד מלחמה, נגד כיבוש, בעד גישה אוניברסאלית לחוק, בעד חירות, בעד שיתוף פעולה, בעד דיאלוג, בעד שלום, נגד רודנות, נגד פשיזם, נגד אפרטהייד, נגד דוגמטיות, הוא בינלאומי ברוחו, הוא מוזיקאלי וסאטירי".

ווטרס ממשיך: "בתיאוקרטיה מתפקדת זה כמעט בלתי נמנע שיווצר בלבול בין סמל דתי לסמל לאומי של מדינה. . במקרה הזה, מדינת ישראל, מדינה שמפעילה אפרטהייד משני צידי הגבול שלה, ובתוך זה בשטחים שכבשה ב-1967 ובהם התנחלה. למחות בדרך של שלום נגד המדיניות הגזענית של ישראל - זה לא אנטישמיות".

ווטרס שכח לציין שמגן הדוד, סמל היהדות, הוא הסמל הדתי היחידי שמופיע על החזיר שלו, שמסמל את שלטון הפאשיזם בעולם, לדעתו. אגב, ממש בסיום קטע הוידיאו יורה רוג'ר ווטרס בקהל בנשק אוטומטי, כדי להעצים את המסר הזוועתי. האם הוא סובל מחסכים כלשהם?.

חזיר בהופעה של רוג'ר ווטרס (צילום: Bart Malckhuijse, צילום מסך youtube)
החזיר המעופף בהופעה של רוג'ר ווטרס | צילום: Bart Malckhuijse, צילום מסך youtube

רוג'ר ווטרס יורה בקטע וידיאו בהופעה (צילום: Bart Malckhuijse, צילום מסך youtube)
רוג'ר ווטרס יורה בקהל בנשק אוטומטי, בקטע וידיאו שמסיים את המופע | צילום: Bart Malckhuijse, צילום מסך youtube