המועמדויות לטקס פרסי הגראמי פורסמו שלשום (שלישי) והמעריצים זועמים. בין אלה שלא קיבלו לטענתם את המגיע להם נמצאת רוסליה, שמועמדת רק בקטגוריית אלבום הלטיני האלטרנטיבי הטוב ביותר, על אלבומה השלישי והמצליח MOTOMAMI ששוחרר מוקדם יותר השנה. באלבום השנה - הוא לא נכלל.

כזכור כשהאלבום יצא, הוא הצליח מאוד, הגיע למקום ה-33 במצעד 200 החמים של בילבורד האמריקאי, למקום השלישי במצעד האלבומים הלטיניים של בילבורד האמריקאי ולמקום הראשון במצעד האלבומים הלטיניים הפופ הטובים ביותר של בילבורד האמריקאי. הוא הביא איתו את הלהיטים SAOKO ו-LA FAMA שעומדים על 118 ו-278 מיליון האזנות בספוטיפיי בהתאמה.

המעריצים של רוסליה לא מבינים את ההתעלמות מהכוכבת הקטלונית שהתפוצצה מסביב לעולם: "היא הייתה צריכה להיות מועמדת במקום באד באני", הגיב אחד המעריצים על כך שבאד באני כן קיבל מועמדות בקטגוריית האלבום הטוב ביותר עם האלבום החדש שלו, Un Verano Sin Ti, שהגיע למקום הראשון ב-200 האלבומים החמים של הבילבורד.

"היה מגיע לה להיות מועמדת על פני באד באני, אני מחבב אותו גם", אמר מעריץ אחד, "אבל Motomami הוא יצירת מופת - הקונספט, המילים, ההפקה, הכל". "הגראמיז כבר הראו את הנציגות הלטינית שלהם עם באד באני", עקץ מעריץ נוסף, "זו הוכחה שאוכלוסייה לא אמריקאית היא רק למען השואו". "רוסליה הולכה שולל. העובדה שאין ל-Motomami מועמדות באמת היא אבסורדית". 

מי שעוד לא קיבלה נציגות בכלל במועמדויות לטקס פרסי הגראמי הייתה ניקי מינאז', שלפני חודש כעסה על כך שהגראמי שייכו את הלהיט הגדול שלה, Super Freaky Girl לקטגוריית שיר הפופ הטוב של השנה ולא של הראפ. לאחר שניקי פתחה במחאה נגדם היא נדחקה מכלל הקטגוריות, ומי שיצאה לתמוך בה הייתה דוג'ה קאט, שקראה לה "מלכת הראפ".