אמינם ויתר על כמעט 10 מיליון דולר: פיפטי סנט חשף השבוע לראשונה שהוא ואמינם קיבלו הזדמנות להופיע במשחקי המונדיאל בקטאר בסוף דצמבר האחרון ולשלשל לכיס שלהם לא פחות מ-9 מיליון דולר. אלא שאמינם - ויתר על ההצעה. 

פיפטי טען כי ההצעה הגיעה אחרי שהוא הופיע בהפתעה במופע המחצית של הסופרבול ב-2022, לצד ד"ר דרה, סנופ דוג, אמינם, קנדריק לאמאר ומרי ג'יי בלייג': "בגלל הסופרבול, רצו לברר איתי לגבי המונדיאל והיה להם תקציב של תשעה מיליון דולר", סיפר בראיון ל-Big Boy's Neighborhood, והוסיף שאם היה מופיע, הוא היה לוקח מיליון בלבד, והשאר היה מיועד לאמינם.

אנשיו של פיפטי ניסו לדבר על אנשיו של אמינם, אבל הם לא הסכימו לזוז מעמדתם: "הם היו כזה 'הוא לא הולך לעשות את זה'". כזכור במונדיאל בסופו של דבר לקחו חלק מספר אומנים, ביניהם מאלומה, ניקי מינאז', והזמרת הלבנונית מרים פארס שהקליטו את המנון המונדיאל Tukoh Taka, ולאלי אספוסיטו ששרה את ההמנון במשחק הגמר בו ניצחה ארגנטינה.

אמינם לא היחיד שסירב להופיע במונדיאל בקטאר. אחרי לא מעט שמועות, דואה ליפה טענה באינסטגרם שלה "לא אופיע ומעולם גם לא הייתי מעורבת במשא ומתן להופיע בטקס" זאת מתוקף היותה של קטאר מדינה בלי זכויות לקהילת הגאה ומעסיקה מהגרי עבודה בתת תנאים על גבול העבדות. אחרי הסירוב של ליפה, נחשפו מסמכים שמעידים שאביה ניסה לארגן הופעה שלה במשך שנתיים.

לפי המיילים שהגיעו בזמנו לידי הדיילי מייל, דוקאגין ליפה, אביה של הזמרת שמתפקד גם כמנהלה האישי, פנה לראשונה לגוף שאחראי על ניהולו של המונדיאל בקטאר כבר ב-2020 לגבי ההופעה של בתו. לפני חודש טען שליפה לא הייתה מודעת למהלכים שלו מול צוות המונדיאל.