אלטון ג'ון נחשף כמוזיקאי הכי תורם לצדקה ב-2015, על פי מחקר חדש של הסאנדיי טיימס. אחריו ברשימה חברי להקת וואן דיירקשן ובריאן מיי ורוג'ר טיילור מלהקת קווין. על פי הרשימה, בסך הכל נתרמו לצדקה 220 מיליארד פאונד בשנה האחרונה. אלטון ג'ון התרכז בתרומה לעמותות העוסקות באיידס, להן הוא העניק 26.8 מיליון פאונד במהלך השנה החולפת.

על פי הרשימה, קולדפליי תרמו בסך הכל 1.7 מיליון פאונד, ורינגו סטאר תרם 1.6 מיליון פאונד לקרן צדקה שהקים. מוקדם יותר השבוע, להקת מאמפורד אנד סאנס הבטיחו לתרום את הרווחים מההופעות שלהם בצפון קרוליינה למען זכויות הלהט"ב, אחרי שהרשויות במדינה העבירו חוקים שנויים במחלוקת בנושא שהובילו את ברוס ספרינגסטין ורינגו סטאר לבטל את הופעותיהם במדינה.

"כלהקה שמקבלת את כולם להופעות שלה ומקדמת סובלנות, אנחנו רוצים לקחת עמדה ולתמוך באנשים של צפון קרוליינה שצועקים השבוע נגד חוסר סובלנות, פחד ואפליה", נכתב בהצהרה מטעם הלהקה. "במהלך השנים חיפשנו דרכים לתרום לקהילות מקומיות וברוח זו עכשיו אנחנו יוצרים קרן צדקה שמטרתה לתמוך באלו שרודפים אחרי אהבה וצדק. אנחנו נתרום את כל הרווחים מההופעה הזאת לטובת הקרן החדשה הזאת, ונתחיל מלתרום לארגון זכויות להט"ב מקומי".