מגזין פורבס חשף היום את רשימת הדיג'יים המרוויחים של 2017, והפעם מדובר בסכומים גדולים במיוחד. בעשורים האחרונים הדיג'יים ומפיקי המוזיקה עשו מעבר לקדמת הבמה והפכו ליוצרי המוזיקה הגדולים של תקופתנו. את הרשימה פותח דיג'יי העל הסקוטי קלווין האריס, ששומר על המקום הגבוה כבר חמש שנים ברציפות והפעם עם רווח של 48.5 מיליון דולר. האריס שהוציא עשרות להיטים בשנים האחרונות, שחרר ביוני האחרון את אלבומו "Funk Wav Bounces Vol. 1", שמחזיר אותו למקורות עם סאונד פאנק ודיסקו, אך שומר על קונספט שיתופי הפעולה ומכיל שמות כמו קייטי פרי, ניקי מינאז', אריאנה גרנדה ופיוצ'ר.

 

מיד אחריו, ובפער של כמעט עשרה מיליון, ממוקם טייסטו עם 39 מיליון דולרים. חשוב לציין שב-2012 (לפני תקופת שלטונו של האריס על הרשימה הנחשקת) טייסטו תפס את המקום הראשון עם סכום זעום יחסית של כ-22 מיליון דולר. סקרילקס שאז היה במקום השני, נמצא השנה במקום הרביעי בלבד עם 30 מיליון דולר.

 

המקום השלישי שייך לצמד שבלט כנראה הכי הרבה בשנתיים האחרונות, הצ'יינסמוקרס. ההרכב שביקר בארץ בשבוע שעבר, נהנה מהכנסה של לא פחות מ-38 מיליון דולר. זה לא מפתיע אחרי שבמקביל להופעות ומסיבות מסביב לעולם, השניים השתלטו כמעט על כל מצעד מוזיקה שקיים עם להיטים כמו "Paris", "Don't Let Me Down", וכמובן "Closer". בהמשך הרשימה אפשר למצוא את סטיב אוקי במקום החמישי עם 29.5 מיליון דולר, דיפלו במקום השישי עם הפרש של מיליון אחד בלבד, דיוויד גואטה (שאצלנו בלב תמיד יישאר מקום ראשון) במקום השביעי עם 25 מיליון דולר וזד שסוגר את העשירייה עם 19 מיליון דולרים.

 

למרות שאין פה בכלל ייצוג נשי, נוכל להתנחם בעובדה שלקראת סוף הרשימה נמצאים שני צעירים (בני 21 בלבד) שהצליחו להשתחל פנימה. דיג'יי מרשמלו שהרוויח השנה 21 מיליון דולרים ממוקם שמיני, בעוד מרטין גריקס המבטיח מחזיק השנה במקום התשיעי עם 19 וחצי מיליון דולר. אנחנו בטוחים שבשנה הבאה נראה אותם למעלה.