בסוף השבוע האחרון בית המשפט בלוס אנג'לס הגיע להכרעה בנוגע לעימות שהתנהל בחודשים האחרונים בין אביה של הזמרת בריטני ספירס, ג'יימי ספירס בן ה-68, למעריץ והבלוגר אנת'וני אליה, שהיה אחד הגורמים הבולטים מאחורי תנועה "FreeBritney" ("שחררו את בריטני"). בין היתר אליה טען שאביה של בריטני מחזיק אותה בניגוד לרצונה, פוגע בתדמיתה ומנסה להציג אצלה התמודדות עם בעיות נפשיות כדי להמשיך את תפקידו כאפוטרופוס שלה.

אליה הוביל אלפי מעריצים של הזמרת במתקפה נגד אביה ואפילו הגדיר את התנהלותו כ"הפרה של זכויות אדם". את רעיונותיו הוא הפיץ דרך בלוג שפתח תחת השם "Absolute Britney". לפי כתב התביעה שהוגש מטעם עורך דינו, לארי שטיין, אביה של ספירס קיבל מספר איומים על חייו מצד מעריצים של בתו ונאלץ לערב את כוחות המשטרה.

View this post on Instagram

Wearing a sundress in December lol Well it was pretty hot in my house today

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

בית המשפט פסק לטובת ג'יימי ספירס ובין היתר אסר על אליה להפיץ את רעיונותיו דרך הרשת או לדבר לרעה על אביה של הזמרת. בנוסף, אליה לא מורשה לשתף פעולה עם גורמים נוספים שפועלים נגד אביה של בריטני ומבקרים את התנהלותו.

בריטני הייתה נתונה תחת המשמורת של אביה מאז ההתמוטטות הנפשית ממנה סבלה במהלך העשור הקודם. התפקיד העניק לג'יימי שליטה מלאה בעניינים הפיננסיים והבריאותיים של בתו. לאור המתחים שנוצרו ביניהם וההידרדרות במצבו הבריאותי בשנה האחרונה, הזמרת נכנסה למאבק משפטי מולו במטרה לקחת ממנו את התפקיד.