אמינם, ריהאנה, אמטיוי אמריקה 2010 (צילום: Gettyimages IL, getty images)
ישחזרו את החיבוק? ריהאנה ואמינם בטקס פרסי MTV אמריקה | צילום: Gettyimages IL, getty images

בדיוק חודש לפני תחילתה של עונת הטקסים מתפרסמת רשימת המועמדים בטקס פרסי ה"בריטס", ה"גראמי" של הבריטים, שיתקיים ב-13 לפברואר ויונחה על ידי ג'יימס קורדן, שחקן, כותב ומפיק של הBBC.

הטקס, שיסכם את שנת 2010, יחלק פרסים במספר קטגוריות ויפריד בין זוכים בריטיים לבין כאלה שמחוץ לממלכה המאוחדת (כלומר - אמריקניים, ברוב המקרים) .

בראש הרשימה עם לא פחות מארבע מועמדויות נמצא הראפר טיני טמפה. הלונדוני בן ה21 אמנם עוד לא מוכר במחוזותינו אבל כבר הספיק להופיע בבמות המרכזיות של פסטיבלים רבים, זימר עם הגורילאז, מוקסס על ידי סנופ דוג וחימם רשימה מכובדת של אמנים מהשורה הראשונה כגון ריהאנה וג'יי זי.

טמפה מועמד לפרס תגלית השנה, זמר השנה, סינגל השנה ואלבום השנה. הנה סינגל האחרון של טיני טמפה עם קלי רולנד:

מיד אחריו ברשימה, עם שלוש מועמדויות לכל הרכב, מועמדות להקת הפולק "Mumford and sons" ולהקת ה-"XX", שהלהיט שלהם "Crystallized" הושמע בתדירות שיא בתחנות הרדיו ברחבי העולם, וגם בארץ.

עוד בין המועמדים לטקס הפרסים היוקרתי ניתן למצוא את מארק רונסון בקטגוריית זמר השנה, הגורילאז וטייק ד'את המתקמבקים בקטגוריית להקת השנה ואלבום השנה, ולהקת "Florence & The Machine" בקטגוריית שיר השנה עם הסינגל "You've Got The Love". ככה נראה הקליפ לסינגל האחרון של טייק ד'את "Flood".

בכל הנוגע לקטגוריות הבינלאומיות - זמר, זמרת, אלבום, תגלית ולהקת השנה, אין חדש תחת השמש האנגלית. המועמדים די חוזרים על עצמם וכוללים את ארקייד פייר, קינגס אוף לאון, קייטי פרי, אמינם וסי-לו גרין עם שתי מועמדויות לכל אחד.

ברוס ספרינגסטין, קניה ווסט, קיילי מינוג, אלישיה קיז ורובין עם מועמדות אחת בלבד לכל אחד. בקטגוריית תגלית השנה הפרס כבר מובטח. זה מה שקורה שמעמידים לזכייה את ג'סטין ביבר, עם קליפ כמו "Baby".

>> רוני דלומי - "כך או כך" ברדיו תל אביב; דיירי האח הגדול בקליפ אנימציה ל"חמוץ מתוק"