בחודשים האחרונים מריה קארי השיקה גזרה חדשה וחשפה התמודדות עם הפרעה דו-קוטבית, ממנה היא סובלת כבר שנים רבות. לטענתה, שני אלה הביאו לשיפור ניכר במצבה ולהתנהלות נכונה יותר שלה. נראה שבניגוד לשינויים החיוביים בחייה, הדיווה מוצאת את עצמה בימים אלה בנקודת שפל חדשה בקריירה שלה.

מריה צפויה לפתוח ב-5 ביולי את סיבוב ההופעות החדש שלה, "Butterfly Returns", שירוץ במשך שלושה חודשים בבית המלון סיזרס פאלאס שבלאס וגאס. אתרי הרכילות פרסמו לאחרונה על קשיים חמורים במכירות הכרטיסים עבור המופעים ועכשיו נמסר שאפילו עבור מופע הפתיחה נותרו עוד כרטיסים רבים. מקורות מספרים: "זה אסון. ספסרים שקנו המון כרטיסים משתגעים מהמצב".

מקורבים לזמרת מאמינים שאחת הסיבות לכישלון המכירות היא שמריה פיטרה לפני כחצי שנה את מנהלתה סטלה בולוצ'ניקוב. "סטלה רצתה לסגור הופעות קטנות יותר עבור מריה, כך שהיא תוכל להכריז עליהן כסולד אאוט. במקום, שמו את מריה באולם גדול, אותו היא מתקשה למלא".

לפני מספר ימים דווח שהכוכבת מכרה את טבעת היהלום העצומה (35 קראט) שקיבלה מהמיליארדר האוסטרלי וארוסה לשעבר, ג'יימס פאקר. מעריצים טוענים שייתכן והעסקה המהירה התבצעה בעקבות צורך של מריה לכסף זמין וחשש לפשיטת רגל, טענה שמחזקת את מצב מכירות הכרטיסים להופעותיה.