פול מקרטני ורינגו סטאר 2 (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
פול מקרטני ורינגו סטאר בפעם הקודמת שנפגשו על הבמה | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

אירוע ה"גראמי" של 2014 יארח על הבמה איחודה יסטורי: פול מקרטני בן ה-71 ורינגו סטאר בן ה-73, שני חברי הביטלס היחידים שנותרו בחיים (אחרי מותם של ג'ון לנון ווג'ורג' הריסון), יופיעו יחד, במסגרת אירוע הצדעה לכבוד 50 שנה ללהקה. האיחוד יתקיים בלוס אנג'לס ב-27 בינואר, יום אחרי טקס פרסי "הגראמי" השנתי.

האירוע ששמו "הלילה ששינה אמריקה: הגראמי מצדיע לביטלס" יציין 50 שנה להופעה ההיסטורית של הביטלס בתוכנית של אד סאליבן לעיני 73 מיליון צופים, האייטם הטלוויזיוני ששינה את פני מוזיקת הפופ והרוק באמריקה, ונחשב לאחד מרגעי התרבות החשובים במאה ה-20. הלהקה המיתולוגית תקבל כבר יומיים קודם לכן פרס למפעל חיים מהאקדמיה האמריקנית למוזיקה.

על הבמה יופיעו גם צמד היוריתמיקס, הזמרת אנני לנוקס והמוזיקאי דייב סטיוארט, שיתאחדו במסגרת האירוע, כדי לחלוק כבוד ל"ביטלס". משתתפים נוספים במופע ההצדעה לביטלס יהיו ג'ון מאייר וקית' אורבן, שיבצעו את "Don't Let Me Down", אלישיה קיז וג'ון לג'נד שישירו יחד את "Let It Be", וגם להקת "מארון 5".

הספיישל ישודר ברשת CBS ב -9 בפברואר, 50 שנה בדיוק לאחר ההופעה של הביטלס אצל סאליבן. "הם באמת עשו שינוי בחייהם של אנשים, ולכן אני מקווה שהתכנית הזו תעביר את אותו המסר, שמדי פעם בהיסטוריה, לאמנים מסוימים יש השפעה עמוקה עלינו, מעבר רק למוזיקה שהם עושים", אמר מפיק האירוע קן ארליך.