מיי פיינגולד (צילום: ליאור נורדמן)
"הגוף של גאגא, הקול של פינק, התנועות של ביונסה". מיי פיינגולד | צילום: ליאור נורדמן

האם מיי פיינגולד נציגת ישראל לאירוויזיון 2014 עם השיר "Same Heart" בעלת סיכוי לזכות בתחרות? בעוד שלושה ימים, ה-28 באפריל, תמריא המשלחת הישראלית לקופנהאגן, דנמרק, לקראת ההופעה בחצי הגמר השני של האירוויזיון שייערך ב-8 במאי. בינתיים אתרי ההימורים מדרגים את פיינגולד כמעפילה לגמר אך מסיימת רק במקום ה-17.

אולם באתר של העיתון הבריטי "מירור" טוענים שלמיי פיינגולד יש סיכוי לזכות השנה בתחרות. כן, ממשך כך. ה"מירור" פרסם כתבה על הייצוג הישראלי לאירוויזיון, כולל שלוש זכיות העבר (78', 79', 98') וכמובן שעסק במיי פיינגולד, בסיכוייה העכשוויים וביכולות שלה כזמרת, כפי שנובעות מהקליפ של "Same Heart", שכבר חצה את רף חצי מיליון הצפיות ברשת.

"החלקים הטובים ביותר של רוק, דאנס, ופאוור-פופ"

ה"מירור" כותב על פיינגולד: "זמרת רוק-רך, שהגיע שלישית בגרסה הישראלית ל'פופ איידול, ומאז זכתה לתהילה כזמרת המובילה של להקת הרוק הישראלית 'Disiac', אבל פינתה לעצמה זמן כדי לייצג את ישראל באירוויזיון. האם יש לה סיכוי לנצח? כל הכבוד לישראל. לקח לכם עשור או שניים כדי ליצור שיר שיכול לזכות באירויזיון, והצלחתם לעשות את זה עם 'same Heart'. למיי יש את הקול של פינק, הגוף של ליידי גאגא, הכוח המתפרץ של קלי קלרקסון ותנועות הריקוד של ביונסה - כך שבאופן בסיסי היא די מדהימה".

על השיר 'same Heart', שכתב והלחין רמי תלמיד ועיבד והפיק מוזיקלית אבנר חודורוב, נכתב: "הוא מורכב מהחלקים הטובים ביותר של רוק, דאנס, ופאוור-פופ, ומשתמש בקול המרשים של מיי, יותר טוב מכמעט כל שיר אחר שמועמד השנה לאירוויזיון. אבל זה החיסרון היחיד שלו. הקול של מיי משמעותי כאן לפחות כמו המילים, ולכן קשה לשים לב למעבר שנעשה כאן, ללא מאמץ, בין אנגלית לעברית.

"החשש היחיד הוא האם היא תצליח לממש על הבמה את הגדולה שהיא מפגינה בהקלטת האולפן. אם היא יכולה - וכנראה שהיא כן יכולה, היא תביא לקופנהאגן אותנטיות רוקיסטית שאין לה מתחרים. ההימור שלי (כותב המבקר של ה"מירור"), שהיא תעבור את חצי הגמר ו"תפיל" את האולם בגמר שיערך ב-10 במאי.

עוד אירווזיון ב-mako

מיי פיינגולד במפגש חובבי האירוויזיון (צילום: בן סיילס)
מיי פיינגולד מעניקה מגן דוד במפגש חובבי האירוויזיון | צילום: בן סיילס

מיי פיינגולד אורחת הכבוד של מועדון חובבי האירוויזיון

מאת: לאון קיכלר

מיי פיינגולד היתה אורחת הכבוד של הכינוס השנתי הגדול של מועדון חובבי האירוויזיון הרשמי (OGAE ISRAEL) שנערך ביום חמישי בערב בשיתוף עם ליין "אופוריה תל אביב". היא הגיעה בחולצה שקופה ועקבים גבוהים, ופיזרה חיוכים לכל עבר.

מועדון חובבי האירוויזיון, בהנהלת דניאל דונקלמן, אהרון זבולון וגילי טרנטו, העניק לנציגת ישראל כרטיס חברות של כבוד במועדון לכל החיים, כפי שקיבלו לפניה מורן מזור, "איזבו" ודפנה דקל. פיינגולד מצידה העניקה למועדון מגן דוד גדול שהכינה בעצמה. את אותו מגן דוד כל אירופה תראה בגלויה שתשודר באירוויזיון שניות ספורות לפני ביצוע השיר על הבמה.

Same Heart - גרסה שקטה

צילום: Esctoday

Same Heart - גרסה רגילה

צילום: Esctoday

ליאון שניידרובסקי במחווה לקונצ'יטה וורסט

צילום: Esctoday

הפתעה נוספת שהכינה הזמרת במיוחד לערב הזה היתה גרסה שקטה לשיר "SAME HEART". היא שרה את שתי הגרסאות בזו אחר, זו לקול תשואות הקהל שמילא את המקום עד אפס מקום. במהלך ההופעה חשפה פיינגולד קטע מהכוריאוגרפיה בשיר. העקבים הגבוהים לא כל כך עמדו במשימה ונרשמה "התרסקות" על הבמה, אבל מיי, כמו כוכבת אמיתית, לא נתנה לזה להשפיע. נקווה רק שעל הבמה בקופנהגן הכל יעבור בשלום.

בנוסף הגיעו לפרגן ולברך הזמרת ליאורה, נציגת ישראל לאירוויזיון 1995 בדבלין, סי היימן וליהיא גרינר. יוצא האח הגדול לאון שניידרובסקי הופיע בהומאז' לזמרת המזוקנת מאוסטריה, קונצ'יטה וורסט. מיי פיינגולד וכל הפמלייה ימריאו לקופנהגן ביום שני הקרוב, וכבר ביום שלישי תיערך החזרה הראשונה על בימת האירוויזיון.

מיי פיינגולד במפגש חובבי האירוויזיון (צילום: בן סיילס)
מיי פיינגולד מקבלת חברות כבוד במפגש חובבי האירוויזיון | צילום: בן סיילס

ליהיא גרינר, סי היימן (צילום: בן סיילס)
מפגש פסגה. ליהיא גרינר וסי היימן | צילום: בן סיילס
ליאורה, זמרת (צילום: בן סיילס)
אמן שנזכה. ליאורה | צילום: בן סיילס

גילוי נאות: ליאון קיכלר היה חבר בועדת האירוויזיון של רשות השידור, שבחרה במיי פיינגולד כנציגת ישראל. קיכלר גם חבר במועדון מעריצי האירוויזיון בישראל, ובעבר שימש בו בתפקיד סגן יושב ראש.