ג'ורג' מייקל (צילום: Gettyimages IL, getty images)
סכנה ברורה ומיידית. ג'ורג' מייקל | צילום: Gettyimages IL, getty images

ג'ורג' מייקל שוכב בבית החולים בוינה, אוסטריה, וסכנה מוחשית נשקפת לחייו. היומיים הקרובים יהיו קריטיים עבורו, נאמר על ידי רופאים בסביבתו. אביו בן ה-75 קריאקוס פאניוטו (המוכר בשם ג'ק פאנוס) ואחיותיו מלאני (49) ואיודה (53) נמצאות ליד מיטתו. גם בן זוגו הנוכחי לחיים, מעצב השיער פאדי פאוואז נמצא שם. בן זוגו הקודם של מייקל, סחר האמנות קני גוס, גם הוא בדרכו לבית החולים, כך מדווחת העיתונות הבריטית.

ג'ורג' מייקל סובל מדלקת ריאות קשה, הוא מונשם באמצעות ונטילטור רפואי מיוחד, שמחדיר אויר בכוח לתוך ריאותיו, שמצבן גרוע במיוחד והן עלולות לקרוס. הסיבה למצב הקשה היא ככל הנראה מחלה אחרת, נוספת, בגופו של מייקל, עליה לא פורסמו פרטים, שהכניסה את הגוף למצב רפואי המכונה "Acute ­Respiratory Distress Syndrome", או בקיצור - ARDS - סינדרום שגורם לריאות שלו להפריש נוזל במקום אויר, ולכן הוא חייב להיות מונשם.

מחלה אחרת שמשפיעה על הריאות, האם מדובר באיידס?

הפרסום אודות הסינדרום מצביע ככל הנראה על קיומה של אותה מחלה מיסתורית, שהיא נפרדת מדלקת הריאות הקשה ממנה הוא סובל, מה ששוב מעלה את החשש כי מייקל, שלדבריו מעולם לא הסכים לעבור בדיקת איידס, אכן לקה ב"AIDS", תסמונת הכשל החיסוני הנרכש, אולם אין לכך אישור מאף גורם.

כמו כן, קיימות תסמונות כשל נוספות, לאו דווקא "איידס", אשר יכולות לגרום לקריסת הריאות ומערכת הנשימה. ייתכן כי גורג' מייקל לקה בתסמונת שאיננה, איידס אשר מחריפה את הדלקת שלו.

ג'ורג' מייקל אושפז בבית החולים בוינה בשבוע שעבר. ההערכה היא כי אם ישרוד יבלה בבית החולים עוד חודש לפחות. מעבר לכך, ההנשמה באמצעות ונטילטור, גם אם תסייע למייקל להתגבר על מחלתו, מתבצעת סמוך למיתרי הקול שלו, שעלולים להיות מושפעים מכך לרעה. מומחים בריטיים טוענים כי ייתכן מאוד שגם אם ג'ורג' מייקל יבריא לגמרי - הוא לא יהיה מסוגל לחזור ולשיר ובכך יאבד את הקריירה שלו כזמר.

ג'ורג' מייקל בן ה-48, כוכב פופ ענק בשנות ה-80' וה-90', יצא בשנה האחרונה מהתמכרות לסמים ועשה סיבוב קאמבק ברחבי אירופה עם תזמורת בת 25 נגנים. כעת נאלץ כמובן לבטל את המשך סיבוב ההופעות שלו, שאמור היה לכלול עוד 14 הופעות נוספות.

שנים מסובכות

השנים האחרונות לא היו קלות עבור מייקל. במרץ 2009 הודיע על פרישה מהבמה אחרי שדיווח על רווח של 50 מליון ליש"ט מסיבוב הופעות.אולם אז החלו הצרות - באוגוסט אותה שנה נעצר אחרי שרכבו התנגש במשאית. בדצמבר 2009 סיפר שירד מ"25 שאכטות ביום רק ל-7 או 8". ביולי 2010 נעצר אחרי שנהג ברכבו לתוך חנות, ובספטמבר אותה שנה נכנס לכלא, אחרי שהודה בנהיגה תחת השפעת סמים. בעבר הרחוק יותר נעצר פעמיים על ידי משטרת לונדון אחרי שנתפס כשהוא מאונן בשירותים ציבוריים.

>> הטור של ארז ברזוליק: מה לעשות כשאין כסף להוציא אלבום