שלושת חברי "פינק פלויד" שנותרו בחיים - רוג'ר ווטרס, דיוויד גילמור והמתופף ניק מייסון, התאחדו הערב על במת אולם ה-O2 הענק בלונדון במסגרת המופע "The Wall" של ווטרס. זוהי בסך הכל הפעם השנייה ב-30 השנה האחרונות בה שלושתם מנגנים יחד, הפעם הקודמת היתה ב-2005 במופע הגלובאלי Live 8. כידוע, הקלידן המקורי של פינק פלויד ריצ'ארד רייט, הלך לעולמו ב-2008 אחרי שלקה במחלה קשה.

דיוויד גילמור בסולו גיטרה על קצה החומה

במסגרת האירוח ביצעו ווטרס וגילמור יחד את "Comfortably Numb" והקהל בארנה בלונדון השתגע לחלוטין כאשר גילמור וניק מייסון עלו לנגן בקטע האחרון "Outside The Wall", כשמייסון אוחז בידו בטמבורין. גילמור, כפי שעשה בסיבוב המקורי של המופע "The Wall" בשנים 1980-1981 ניגן את סולו הגיטרה המפורסם שלו כשהוא עומד על קצה חומת הענק שנבנית על הבמה בכל אחד מהמופעים של ווטרס.

כזכור, בחודש יולי האחרון הבטיחו ווטרס וגילמור שגילמור יתארח במופע אחד מתוך הסיבוב של ווטרס, אולם הצטרפותו של ניק מייסון נשמרה בסוד מפני המעריצים, שנכנסו להיסטריה וניסו לנחש באיזה מופע מבין כולם ייפגשו השניים. לווטרס נקבעו 6 הופעות רצופות באולם ה-O2 הסמוך למקום מגוריו של ווטרס, וסביר היה להניח שבאחד מהם יתרחש האיחוד המיוחל. מעריצים של גילמור פרסמו ברשת שהאיחוד עומד להתקיים רק כמה שעות לפני ההופעה עצמה: "הערב הזה יהיה בהחלט חד פעמי", נכתב, "דיוויד לא יתארח בהופעות נוספות, וצר לנו לאכזב את מי שקנה כרטיסים להמשך הסיבוב של ווטרס".

הדיל בין ווטרס לגילמור

ולמי שזוכר - ביולי, רגע לפני ההכרזה על שיתוף הפעולה בהמשך הסיבוב, התרחש איחוד מפתיע של שני מנהיגי "פינק פלויד", רוג'ר ווטרס ודיוויד גילמור, באירוע צדקה של קרן "Hoping" למען ילדים פלסטינאים. כעת מסתבר כי בין השניים נרקם דיל - ווטרס הסכים לשיר עם גילמור את שירו של פיל ספקטור "To Know Him Is To Love Him", ובתמורה הסכים גילמור להתארח אצל ווטרס ב"Comfortably Numb" והלילה מימש את הבטחתו. "זה היה כל כך מגניב", כתב ווטרס בפייסבוק שלו, "התפוצצתי מרוב אושר, אפשר היה להפיל אותי עם נוצה. איך יכולתי לסרב להצעה כזאת? לא יכולתי, לא היה שום סיכוי".

השבוע פרסמו פינק פלויד כי הם מתכוונים להוציא מחדש בספטמבר הקרוב מהדורות מחודשות ומורחבות לאלבומים הגדולים שלהם, כולל בין היתר ביצועים מיוחדים וקטעים ושירים מאותן תקופות שטרם ראו אור. הקמפיין שייקרא "?Why Pink Floyd" ייחל עם הוצאת מארז אספנים מיוחד, המכיל את כל 14 אלבומי האולפן של הלהקה, ב-26 בספטמבר. מתברר כי האיחוד על הבמה היה מתוזמן היטב עם ההכרזה על אותן הוצאות מחודשות.

לא צפוי איחוד נוסף

האם שלושת חברי פינק פלויד ימשיכו להופיע יחד? ווטרס אומר שהוא מעוניין בסיבוב איחוד קצר (כנראה כדי לקדם את מכירות ההוצאות המחודשות של האלבומים). אלא שדיוויד גילמור מסרב אפילו לשקול את הרעיון.

המתופף ניק מייסון אמר השבוע ל"רלינג סטון": "שום דבר כזה לא עומד על הפרק. ה- Live 8 לפני 6 שנים היה פנטסטי. עשינו משהו למען אנשים אחרים, וגם הוכחנו שכולנו נוכל לעבוד יחד שוב. אני ממש מרוצה, כי הילדים שלי ראו את זה. הייתי חושב שאפשר להתאחד מחדש בכל פעם קצת. אז אני חי בתקווה - אבל זו לא סיבה לצייץ בטוויטר שניק מייסון מדבר על איחוד של פינק פלויד".

>> אדל ביטלה ביצוע שיר בטלוויזיה: "הקול שלי גמור, אני לא יכולה לשיר"