ריהאנה, כריס מרטין (צילום: Peter Macdiarmid, GettyImages IL)
מובילה גם בזה. ריהאנה | צילום: Peter Macdiarmid, GettyImages IL

טקס פרסי המוזיקה של MTV אירופה (ה-EMA) ייערך בפרנקפורט, גרמניה, ב-11 בנובמבר. ההצבעה מתקיימת באתר הבינלאומי . ריהאנה מובילה במספר המועמדויות לפרסים בטקס עם 6 מועמדויות. הכוכבת מברבדוס מועמדת בין היתר על השיר הכי טוב ("We Found Love"), הקליפ הכי טוב, אמן הפופ הכי טוב וגרעין המעריצים החזק ביותר.

בנוסף מתמודדת ריהאנה גם בקטגוריה חדשה של "המראה הכי טוב", שם התחרות הגדולה ביותר שלההיא ככל הנראה מול טיילור סוויפט, שתתמודד מולה גם על פרס אמן הפופ הטוב ביותר. עוד מועמדים ל"מראה הטוב ביותר": ניקי מינאז', ג'ק ווייט ו-A$ap Rocky.

גאגא וביבר ינסו למחוק חרפת הטקס באמריקה

טיילור סוויפט טין צ'ויס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
הבלונדה מהקאנטרי. טיילור סוויפט | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

לסוויפט יש בסך הכל 5 מועמדויות, בעוד שלקייטי פרי וג'סטין ביבר ארבע מועמדויות. עבור ביבר יכול להיות הטקס האירופי סוג של תיקון, אחרי ההתעלמות הגורפת ממנו השנה בטקס פרסי MTV אמריקה. מי שעוד צריכה לעבור תיקון בהקשר הזה היא ליידי גאגא, שגם ממנה התעלמו השנה בצד האמריקני של הרשת. בטקס ה-EMA של השנה שעברה גרפה גאגא ארבעה פרסים והיתה "מסמר הערב" עם הירח המפורסם. השנה היא מועמדת לשלושה פרסים בלבד - הקליפ הטוב ביותר, גרעין המעריצים הטוב ביותר ("המפלצות הקטנות") והמופע החי הטוב ביותר, שם היא מתמודדת מול סוויפט, קניה ווסט וג'יי-זי, גרין דיי ומיוז. גם לנה דל ריי, קניה ווסט וג'יי-זי וניקי מינאז' מועמדים לשלושה פרסים בטקס.

אין תמונה
באירופה יעריכו יותר? ליידי גאגא

כזכור, לקראת האירוע מתחרים חמישה אמנים ישראלים על הזכות לייצג את ישראל: משה פרץ, נינט טייב, TYP, דודו טסה וריף כהן מועמדים ומתחרים ביניהם בקטגוריית "האמן הישראלי הטוב" ועל הזכות לייצג את ישראל בטקס פרסי המוזיקה של MTV אירופה, טקס ה- EMA.

הקטגוריות המרכזיות ב-EMA

השיר הטוב ביותר: "We Found Love" של ריהאנה וקלווין האריס, "Somebody That I Used To Know" של גוטי וקימברה, "International Love" של פיטבול וכריס בראון, "Call Me Maybe" של קרלי ריי ג'פסן, "We Are Young" של Fun וז'אנל מונה.

הקליפ הטוב ביותר: "Marry The Night" של ליידי גאגא, "We Found Love" של ריהאנה וקלווין האריס, "Wide Awake" של קייטי פריש, "Bad Girls" של מ.י.ה, ו-,"PSY" של Gangnam Style.

הזמר הטוב ביותר: קניה ווסט, ג'יי-זי, פלו רידה, ג'סטין ביבר, פיטבול

הזמרת הטובה ביותר: ניקי מינאז', טיילור סוויפט, פינט, קייטי פרי, ריהאנה

האמן החדש הטוב ביותר: ריטה אורה, קרלי ריי ג'פסן, פאן, לנה ריי, וואן דיירקשן

המופע החי הטוב ביותר: קניה ווסט וג'יי-זי, מיוז, גרין דיי, ליידי גאגא, טיילור סוויפט

אקט הפופ הטוב ביותר: ג'סטין ביבר, נו דאוט, קייטי פרי, טיילור סוויפט, ריהאנה

אמן ההיפ הופ הטוב ביותר: קניה ווסט וג'יי-זי, נאס, ריק רוס, דרייק, ניקי מינאז'

להקת הרוק הטובה ביותר: מיוז, הקילרז, קולדפליי, גרין דיי, לינקין פארק

אמן האלקטרוניקה הטוב ביותר: קלווין האריס, סקילקס, אביצ'י, דיוויד גואטה, סווידיש האוס מאפיה

האמן האלטרנטיבי הטוב ביותר: ארטיק מאנקיז, הבלאק קיז, ג'ק ווייט, פלורנס אנד דה מאשין, לנה דל ריי.

 

אדל תבצע את שיר הנושא של הסרט הבא בסדרת "ג'יימס בונד"

גראמי אדל (צילום: Gettyimages IL, getty images)
רישיון להרוג ברכות ולשיר. אדל | צילום: Gettyimages IL, getty images

לאחר חודשים של שמועות וניחושים הודיעה אדל כי היא זו שתבצע את שיר הנושא לסרט הבא בסדרת סרטי "ג'יימס בונד" ששמו "Skyfall" וייצא בחודש הבא. בכך תצטרף אדל לשורה של גדולי המוזיקה כמו פול מקרטני, מדונה, טינה טרנר ודוראן דוראן, שכבר שרו את שירי הנושא לסרטים אוגות המרגל הכי מפורסם בעולם.

יהיה זה השיר והסינגל הראשון של אדל מאז צאת אלבומה האחרון, "21", שהפך לתופעת פופ ומוזיקה כלל עולמית, שבר שיאי מכירות בבריטניה ומחוצה לה וזיכה את אדל באינספור פרסים וכיבודים.