View this post on Instagram

A post shared by The most Stan ever :) (@the_eminem_fan)

אחרי שעקבנו כאן בחודש האחרון אחר שושלת משפחתו הסבוכה של אמינם, גילינו שהיילי היא לא הבת היחידה שלו, ולמעשה הוא אימץ את לייני, בתה של גיסתו, נראה שהגיע הזמן לצלול לסיפורה של הדמות הכי מסקרנת בסביבתו הקרובה של הראפר המצליח, ואנחנו מדברים כמובן על קימברלי סקוט, גרושתו (פעמיים) המיתולוגית וכנראה האישה שהכי השפיעה על הקריירה שלו.

אמינם (מארשל מאת'רס) וקימברלי נישאו לראשונה ב-1999 והתגרשו (לראשונה) ב-2001. הסיבוב השני שלהם, בשנת 2006, שרד אפילו עוד פחות אחרי שהם התגרשו כבר באותה השנה, וכידוע, כמה שנים לפני כן, הזוג הביא לעולם את בתם הביולוגית היילי, ובהמשך אמינם אימץ את בתה של קימברלי ממערכת היחסים הקודמת שלה, ובנוסף גם את לייני, בתה של אחותה התאומה שהלכה לעולמה ממנת יתר.

לאורך השנים אמינם הזכיר את גרושתו כמה וכמה פעמים בשיריו ובכלל, אך אנחנו למדנו להכיר אותה דווקא ממקומות אחרים; לפי ספר הזכרונות של אמו של אמינם שפורסם בעבר, קימברלי עברה התעללות מינית מצד אביה החורג במולדתה מישיגן, ואותה התעללות מינית הייתה זו שגרמה לה ולאחותה לברוח מביתן בשנת 1988, אז הן עברו למוסד לנערות בדטריוט, שם פגשה את אמינם לראשונה במסיבה ביתית כשהוא היה בן 15 והיא בת 13.

מהר מאוד עברה קים להתגורר עם אמינם ואמו דבי נלסון, לאחר שהשניים שיקרו לכל מי ששאל וטענו שהיא בת 15. במשך כל השנים שלהם יחד, מהנעורים ועד הילדה שהביאו לעולם, הקשר של השניים תמיד ידע עליות ומורדות; או שהם היו הכי מאושרים בעולם או שהיו בשפל - ואז הראפר גם נהג להכניס אותה בשיריו, כמו למשל בשיר "Bonnie & Clyde", במהלכו הוא מדבר על כך שהוא רוצח בת הזוג שלו ונעזר בבתו היילי בשביל להיפטר מהגופה. 

השיר ההוא גרם לסערה מיד עם יציאתו, סערה שרק הלכה והתגברה לאחר שהתברר שאמינם לקח את היילי לאולפן בשביל שתקליט את קולות הרקע לשיר, ואחרי הביקורות הקשות שהוטחו בו, בעיקר מצדה של קימברלי ומשפחתה, אמינם הודה לבסוף שהוא שיקר לקים כשלא סיפר לה שהוא לוקח את היילי לאולפן, ואנחנו רק מזכירים לכם שהם היו הכי ביחד כשכל זה קרה, כך שזה מעניק לכם מושג פחות או יותר על טיב מערכת היחסים שלהם. 

וזה לא נגמר שם, ממש לא: באחד מסיבובי ההופעות שלו מסביב לעולם, קים שמעה על שיר נוסף שבו אמינם מדבר על הרצח שלה בזמן שהוא מכה על הבמה ומול קהל משולהב בובה מתנפחת שאמורה לדמות אותה. "לראות את הקהל מגיב ככה, מעודד שיר את השירים וצוחק", סיפרה קים בראיון, "זה הרגיש לי כאילו כולם נועצים בי עיניים וסכינים".

בקיץ 2000, מיד לאחר אותו סיבוב ההופעות, קים כבר לא הצליחה להתמודד עם המצב וניסתה לשים קץ לחייה. היא שרדה לבסוף, והשניים התגרשו בהמשך השנה - אבל בסופו של דבר היה משהו ששוב משך אותם אחד אל השנייה - תהליך הגידול של היילי, כמובן - והם התחתנו שוב ב-2006.

מאז חתונתם השנייה קים התקשתה לשמור על פיכחות והתמודדה עם מצב נפשי רעוע, זאת למרות שלטענתה באותן שנים היא כלל לא צרכה סמים ואלכוהול במשך עשור - לפחות עד אותה תאונה ב-2015 שכמעט ועלתה לה בחייה.

קימברלי סקוט (צילום: GettyImages-Bill Pugliano / Stringer)
קימברלי סקוט | צילום: GettyImages-Bill Pugliano / Stringer

על פי דיווחי המשטרה, קים נכנסה לרכבה לאחר ששתתה בקבוק רום ולקחה כדורי מרשם, דהרה עם הרכב בכוונה לתוך תא טלפון, שברה כמה עצמות, וסבלה מזעזוע מוח לא פשוט: "לא ציפיתי לצאת מזה בחיים", הודתה בראיון כמה שנים לאחר מכן. "אמרתי לשוטרים שלא חשבתי שאשרוד את זה. עשיתי את זה בכוונה והתנצלתי מיד". 

גם התקופה שלאחר התאונה לא האירה לה פנים, ואחרי שהשתקמה היא הסתבכה בלי סוף עם המשטרה, נכנסה ויצאה מהכלא כמה וכמה פעמים, רבה עם אמינם והשלימה איתו, ומעל הכל תמיד ריחפו שם הסמים והאלכוהול מהם לא הצליחה להיגמל - לפחות עד לפני מספר שנים, אז הצליחה לבסוף שקם את חייה ואת מערכת היחסים עם בעלה לשעבר. 

"הוא ממש תומך בי ואני ממש אוהבת אותו", סיפרה קים על אמינם בראיון שהעניקה לאחרונה ובו היא נשמעה, לראשונה בחייה, שלמה ובריאה. "אנחנו חברים ממש קרובים, ואנחנו רק מנסים לגדל את הילדים שלנו ביחד", סיפרה, והוסיפה שנכון להיום היא מתעסקת בכתיבה ואיור, נחשבת למוכשרת בתחומה, ואחרי יותר מדי שנים קשות היא סוף סוף מרגישה שלמה עם חייה ובחירותיה. 

View this post on Instagram

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀♛HAILIE JADE ♛ (@hailieejade)