ברברה סטרייסנד בהופעה בישראל
ומה עם נינט? למה היא לא ברשימה? ברברה סטרייסנד

לא בכל יום אמריקה סוערת מהסיבות הנכונות, אבל הנה סיבה מספיק טובה כדי לעורר התרגשות. שנייה לפני טקס פרסי ה"גראמי" שיתקיים הלילה, חושף המפיק המוזיקלי וולטר אפנסייף האתר שלו, שברברה סטרייסנד עומדת להקליט אלבום דואטים חדש, שיופק בסיועו, יחד עם המפיק קני "בייבי פייס" אדמונדס.

עד כאן הכל נשמע נהדר, ברברה סטרייסנד, הסופר-דיווה בת ה-71, שהופיעה בישראל בשנה שעברה, לא מרבה כידוע להקליט שירים חדשים, ווד הרבה פחות מזה להופיע, ואלבום חדש שלה, ועוד אלבום דואטים, צפוי להיות חגיגה יפה למעריציה בפרט ולחובבי מוזיקה אמריקנית בכלל.

"נבחרת חלומות" לדואטים עם הסופר-דיווה


אבל מה שהפל את כולם מהכיסא היתה רשימת האמנים שאפנסייף נקב בשמותיהם כמו שיקליטו עם מלכת הדיוות היהודיה: בט מידלר, דיווה גדולה בפני עצמה, בחיבור שוודאי ירגש מיליונים ברחבי העולם, ביונסה וליידי גאגא מצמרת עולם הפופ המצעדי, סטיבי וונדר וליונל ריצ'י מהקצפת של הנשמה, בילי ג'ואל מלך הפסנתר, אנדראה בוצ'ילי הנסיך של הקלאסית הקלה, בלייק שלטון מהקאנטרי, ג'ון מאייר מהפולק והבלוז (ואולי הוא יביא איתו כנדוניה את קייטי פרי?), וכשמוסיפים את ג'וש גרובן ומייקל בובלה, מתגלה בסוף סוג של "נבחרת חלומות", שכל אחד מחבריה יגשים חלום של זמרים אמריקניים רבים וישיר לצד אחת הגדולות באמת, ברברה סטרייסנד. בהנחה, כמובן, שכל זה נכון.

התקשורת האמריקנית מנסה כבר כמעט שנה וחצי להבין האם המפיק וולטר אפנסייף, שדיווח על אלבום הדואטים, אומר אמת או סתם מקשקש. כבר בספטמבר 2012 הוא העלה באתר שלו שמות של זמרים שישירו דואטים עם סטרייסנד. הרשימה, שנשארה באתר עד חודש דצמבר של אותה השנה, כללה שמות כמו ריצ'י ובייביפייס, אבל גם את אשר, ווילי נלסון, רובין ת'יק ויויו מא, ועוד כמה, ששונים מהשמות להם הוא טוען כעת.  הוא אף פרסם בעבר תמונות שלו באולפן עם נלסון, וונדר, שלטון ובייביפייס וכתב שהם מקליטים לאלבום. השיא הגיע בפרסום תמונה משותפת של סטרייסנד עצמה ובייביפייס. כך או אחרת, מעניין יהיה לראות מי בסוף יכלל באמת ברשימה הסופית.

האלבום האחרון שהוציאה ברברה סטרייסנד היה האוסף "Release Me", שהיה האלבום ה-32 במספר שלה שמגיע לעשרת הגדולים באמריקה - שיא בו היא מחזיקה בגאון. אלבום הדואטים האחרון שלה יצא ב-2002, וכלל דואטים מעבר ושניים חדשים.

אין תמונה
ביונסה

ליידי גאגא בעירום מלא (צילום: twitter)
ליידי גאגא | צילום: twitter
הבריז. סטיבי וונדר (צילום: רויטרס)
סטיבי וונדר | צילום: רויטרס
בט מידלר מחופשת (צילום: Neilson Barnard, GettyImages IL)
בט מידלר | צילום: Neilson Barnard, GettyImages IL
ג'ון מאייר (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
ג'ון מאייר | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL
אין תמונה
אנדראה בוצ'לי

_OBJ