משה פרץ זאפה ירושלים (צילום: שרון רביבו)
מועמד לMTV. משה פרץ | צילום: שרון רביבו

נחשפו חמשת המועמדים בקטגוריית האמן הישראלי הטוב ביותר בטקס ה EMA: משה פרץ, נינט טייב, TYP, דודו טסה וריף כהן מועמדים ומתחרים ביניהם על הזכות לייצג את ישראל בטקס פרסי המוזיקה של MTV אירופה. המעריצים יכולים להצביע עבורם באתר הבינלאומי של התחרות. הטקס יועבר בשידור חי בערוץ MTV ביום ראשון, ה- 11 בנובמבר בשעה 21:00 מפרנקפורט, גרמניה.

את משה פרץ, נינט טייב, TYP, דודו טסה וריף כהן בחרה ועדה מקצועית בה חברים בכירים בתעשיית המוזיקה מישראל ומחו"ל. כזכור, TYP ייצגו את ישראל בשנה שעברה, נינט טייב ייצגה את ישראל לפני שלוש שנים והיתה מועמדת גם בשנה שעברה. את הצ'אנס שלהם הם כבר קיבלו, אך הועדה החליטה לתת להם צ'אנס נוסף.

נינט מופע השקה (צילום: אורית פניני)
פעם שנייה ב MTV? נינט | צילום: אורית פניני

מתוך חמשת האמנים המועמדים - זה שיגרוף את מרב ההצבעות, יתמודד מול אמנים מובילים מכל אירופה על הזכות לייצג את אירופה כולה, בקטגוריית הפרס הבינלאומי - "Best Global Act 2012". במידה ויצליח להעפיל את כל השלבים יזכה לקטוף את הפרס הנחשק על בימת הטקס.

למנצח הישראלי מובטחת חשיפה בינלאומית ניכרת ותמיכה משמעותית בערוץ MTV. הוא יבל פסלון פרס בינלאומי, זהה לפסלונים המחולקים בתחרות בשלל הקטגוריות הבינלאומיות, עם שם האמן/ההרכב והכותרת: "Best Act In Israel 2013".

>> המצעד השנתי של ישראל - כל הזוכים