מריה קארי, אחת הזמרות המצליחות בכל הזמנים, הצליחה לכבוש שיא חדש. אמש פורסם באופן רשמי שהזמרת בת ה-49 הפכה לאמן הראשון בהיסטוריה שהצליח לכבוש את המקום הראשון של מצעד הבילבורד האמריקאי (מצעד הלהיטים הנחשב ביותר בעולם המוזיקה) בארבעה עשורים שונים.

בתחילת החודש להיט הכריסמס של מריה, "All I Want for Christmas Is You", הצליח להגיע בפעם הראשונה לפסגת המצעד, זאת למרות שיצא לפני 25 שנים. בכך הוא הפך לשיר הראשון של קארי שכבש את המצעד בעשור השני של שנות ה-2000. אתמול אישרו גורמים במגזין בילבורד שהשיר נשאר במקום הראשון לשבוע שלישי, ובכך הוא יהפוך לשיר הראשון ב-2020 שממוקם בראש המצעד.

מריה קארי היא הזמרת עם מספר להיטי המקום הראשון הגדול ביותר. בנוסף, בדירוג של כלל האמנים היא נמצאת במקום השני עם 19 שירים, כשלפניה עומדים חברי הביטלס עם 20 שירי מקום ראשון. עם ההישג המרשים הזה, מריה עקפה אמנים כמו אלביס פרסלי (18 שירי מקום ראשון), מייקל ג'קסון (13 שירי מקום ראשון), מדונה (12 שירי מקום ראשון) וריהאנה (14 שירי מקום ראשון).

להיט הפריצה של מריה, "Vision of Love" שיצא ב-1990, היה השיר הראשון שלה שכבש את המצעד. במהלך אותו עשור היא הצליחה לעשות זאת שוב עם 14 שירים נוספים, כמו "Emotions", "Hero", "Honey" ו"Fantasy". בתחילת שנות האלפיים היא כבשה את המצעד עם 4 שירים, ביניהם "We Belong Together", שהוכרז כלהיט הגדול של אותו עשור בארצות הברית.