טקס הפרסים השנתי של ערוץ BET (רשת הטלוויזיה האמריקאית השחורה) שודר אמש וכלל את השתתפותם של מיטב כוכבי תעשיית ההיפ הופ. האירוע הנצפה, שלאור משבר הקורונה נערך השנה באופן וירטואלי, כלל הופעות של אמנים כמו אלישיה קיז, ג'ניפר הדסון, ליל וויין, מייגן די סטליון ואשר, שצילמו את הביצועים שלהם מראש.

בעיני רבים, רגע השיא של הטקס היה הזכייה של ביונסה ובתה בת ה-8, בלו-אייבי, בפרס עבור השיר "Brown Skin Girl", שהן הקליטו במסגרת העבודות של ביונסה על פסקול הסרט "מלך האריות" ("The Lion King: The Gift").

השתיים זכו בקטוגריית "שיר הארנ'בי המסורתי הטוב ביותר" (HER award) ועל הדרך הביסו שירים כמו "Underdog" של אלישיה קיז ו-"Tempo" של ליזו ומיסי אליוט. לזכייה של האם ובתה הצטרפו שני הזמרים וויזקיד וסיינט ג'ון, שמבצעים יחד איתן את השיר.

זהו הפרס היחיד בו ביונסה זכתה מתוך ארבע המועמדויות שהיו לה השנה בטקס. הכוכבת התמודדה על הקטגוריות "אמנית הפופ/ארנ'בי הטובה ביותר", "האלבום הטוב ביותר" ו"הסרט הטוב ביותר" על הסרט הדוקומנטרי "Homecoming", שמתעד את ההופעה האייקונית שהעלתה לפני כשנתיים בפסטיבל קואצ'לה.

לקראת סוף האירוע מארגני הטקס הודיעו על הענקת הפרס ההמוניטרי לביונסה על תרומתה לחברה. בנאום הזכייה שלה, קווין בי התייחסה לגל המחאות שפרץ בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד: "אני רוצה להקדיש את הפרס הזה לכל האחים שלי ולכל האחיות שלי שמסתובבים בחוץ, מעוררים בי השראה וצועדים למען השינוי. הקולות שלכם נשמעים ואתם מוכיחים לאבותינו שהמאבקים שלהם לא היו לחינם. המשיכו לשנות את המערכת הגזענית".