בשבועות האחרונים, עמוק אל תוך הסגר העולמי, סרטון אחד של כמה בחורים אפריקאים סוחבים ארון קבורה ורוקדים במהלך מסע הלוויה הפך לוויראלי וזכה לאינספור מחוות משונות ומצחיקות מסביב לעולם.

הסרטון הקצר, שרץ בין קבוצות וואטסאפ וברשתות החברתיות הוא חלק מהקלטה ערוכה וצילומים מקוריים מתוך סרט שפורסם על ידי ה-BBC לפני מספר שנים ומתעד טקס הלוויה מסורתי שנערך בגאנה.

אלא שלסרטון שהפך לאחרונה לוויראלי "הוצמד" פסקול יוצא דופן, שיר שרבים שאלו את עצמם מה עומד מאחוריו, ומתברר שלאותו שיר קצבי (שלא מתאים בשום צורה למתרחש בסרטון), אין ממש קשר למסע ההלוויה המצולם או לתרבות האפריקאית בכלל.

אז מה הסיפור? השיר שמלווה את הסרטון הוא “Astronomia” של המלחין והמפיק הרוסי טוני איגי (Tonu Igy), שפורסם לראשונה בשנת 2010, והפך ללהיט שנתיים אחרי שיצא כשזכה לרמיקס/שיתוף פעולה עם הצמד הדני "Vicetone" שכולל את התקליטנים והמפיקים רובן דן בואר וויקטור פול.

אלא שכעת, בזכות אותו סרטון הזוי מגאנה, השיר זכה שוב לפופלריות שיא, ובשבועות האחרונים הוסיף לעצמו לא פחות מ-40 מיליון צפיות ביוטיוב, ונכון להיום הוא כבר צבר למעלה מ-50 מיליון צפיות במה שעשוי להפוך להמנון תקופת הקורונה במדינות שונות בעולם. ראוי או לא? תחליטו אתם.