מייקל ג'קסון מחייך
איזה כיף לחזור. מייקל ג'קסון מחייך, לפני חמש שנים | צילום: Tim Whitby, GettyImages IL

מייקל ג'קסון הלך לעולמו ביוני 2009, אבל אלבום חדש שלו בשם "XSCAPE" , עם שמונה שירים שטרם ראו אור, ייצא ב-13 במאי 2014, כמעט חמש שנים לאחר מותו המפתיע.

האלבום החדש של "מלך הפופ" יכלול שירים שג'קסון הקליט בשנות חייו האחרונות ומעולם לא שוחרו והושמעו. במהדורה המיוחדת של האלבום יכללו חלק מהשירים בגרסאותיהם המקוריות, ללא שיפוצים. ניתן לרכוש אותו כבר מהיום. דרך הרשת, כך מדווח האתר הרשמי של הזמר.

השם שנבחר לאלבום מתאים לגישה הג'קסונית, לפיה שיר בולט מתוך האלבום מעניק את שמו לאלבום כולו, כמו שנהג ג'קסון עצמו עוד מימי האלבום המפורסם "מותחן" ("Thriller").

אין תמונה
יש סיבה לרקוד

האלבום  החדש של מייקל ג'קסון נוצר על ידי אל. איי. ריד, מנהל חברת התקליטים "Epic". ה"רולינג סטון" מדווח שלריד התאפשרה גישה חופשית ובלתי מוגבלת לארכיון ההקלטות והחומרים של מייקל ג'קסון, שבו שירים שהוקלטו על פני ארבה עשורים של פעילות ויצירה.

ריד בחר את החומרים ואז פנה למפיקים מוזיקליים כמו רודני ג'רקינס וטימבלנד, כדי שיסייעו לו למקד את השירים, לשפר וללטש אותם, מבלי לאבד את המהות המקורית שלהם, כמו שהם מאמינים שמייקל התכוון ששירים אלה יוקלטו.

"מייקל ג'קסון תמיד רלוונטי ועכשווי"

"מייקל ג'קסון תמיד רלוונטי ועכשווי, כך אז וכך היום, והשירים החדשים שלו מתאימים לרוח הזו", אומר ל"רולינג סטון" המפיק ג'ון מק'ליין שעבד בפרויקט. "מייקל תמיד אהב לעבוד עם מפיקים חדשים, וניסה לחדש, תוך כדי חיפוש של סאונד חדש, זה חלק מהמהות שלו כאמן", מוסיף המפיק ג'ון ברנקה.

זו כמובן לא הפעם הראשונה שיוצא אלבום חדש של מייקל ג'קסון אחרי מותו. כזכור, בדצמבר 2010 יצא האלבום "מייקל" עם שירים שטרם יצאו וקליפ חדש. כמו כן, אחת לשנה בערך בוקע מהרשת שיר גנוז (או חדש) של ג'קסון שאיש לא שמע קודם, כוכבים כמו ג'סטין ביבר מקליטים איתו דואטים, ומדי פעם אנו מדווחים על הקלטות גנוזות שעומדות להשתחרר, כמו הדואטים עם פרדי מרקיורי,