יוריתמיקס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
אנני לנוקס ודייב סטיוארט, יורית'מיקס | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

צמד היוריתמיקס, הזמרת אנני לנוקס והמוזיקאי דייב סטיוארט, יתאחדו במסגרת אירועי ה"גראמי" של 2014 כדי לחלוק כבוד ללהקת הביטלס. מארגני ה"גראמי" פרסמו שצמד הפופ-רוק יופיע באירוע "הלילה ששינה אמריקה: הגראמי מצדיע לביטלס", שיתקיים בלוס אנג'לס ב-27 בינואר, יום אחרי טקס פרסי "הגראמי" השנתי.

האירוע יציין 50 שנה להופעה ההיסטורית של הביטלס בתוכנית של אד סאליבן לעיני 73 מיליון צופים, האייטם הטלוויזיוני ששינה את פני מוזיקת הפופ והרוק באמריקה, ונחשב לאחד מרגעי התרבות החשובים במאה ה-20. עדיין לא ברור אם פול מקרטני או רינגו סטאר, חברי "הביטלס", ישתתפו באירוע, למרות שהלהקה המיתולוגית תקבל יומיים קודם לכן פרס למפעל חיים מהאקדמיה האמריקנית למוזיקה.

כמו כן נחשף שהצמד "דאפט פאנק", שאחראים ללהיט הענק "Get Lucky", שנבחר לשיר השנה במקומות רבים בעולם, ישתפו פעולה על במת טקס ה"גראמי" עצמו עם סטיבי וונדר האגדי, שמועמד אף הוא לאחד הפרסים השנה.

סטיבי וונדר הופעה (צילום: Sandra Mu, GettyImages IL)
אני רואה בדאפט פאנק להקה חשובה. סטיבי וונדר | צילום: Sandra Mu, GettyImages IL
באשר לאיחוד של היוריתמיקס - מפיק פרסי ה"גראמי" הוותיק קן ארליך, שגם מפיק את ערב הההצדעה לביטלס, סבר שהיוריתמיקס הם בחירה אידיאלית כדי לכבד את ארבעת המופלאים מליברפול: "הרגשתי שחשוב לנסות ולמצוא את אותם האמנים שלא רק יהיו מסוגלים לפרש את שירי הביטלס, אלא גם שתהיה להם את ההבנה למה הביטלס התכוונו", אמר בראיון, והוסיף: "אנני לנוקס ודייב סטיוארט נרגשים להשתתף במחווה לביטלס".

לנוקס וסטיוארט, צמד ה"יוריתמיקס", מכר מיליוני אלבומים ברחבי העולם בעיקר בשנות ה-80'. בין להיטיו שירים כמו "Sweet Dreams", "Here Comes the Rain Again", "There Must Be an Angel (Playing with My Heart)" ועוד רבים, שהפכו לחלק מפס-הקול של דור שלם.

משתתפים נוספים במופע ההצדעה לביטלס יהיו ג'ון מאייר וקית' אורבן, שיבצעו את "Don't Let Me Down", אלישיה קיז וג'ון לג'נד שישירו יחד את "Let It Be", וגם להקת "מארון 5". הספיישל ישודר ברשת CBS ב -9 בפברואר, 50 שנה בדיוק לאחר ההופעה של הביטלס אצל סאליבן. "הם באמת עשו שינוי בחייהם של אנשים, ולכן אני מקווה שהתכנית הזו תעביר את אותו המסר, שמדי פעם בהיסטוריה, לאמנים מסוימים יש השפעה עמוקה עלינו, מעבר רק למוזיקה שהם עושים", אמר ארליך.

הביטלס בהשקת סרג'נט פפר (צילום: John Pratt, GettyImages IL)
הביטלס | צילום: John Pratt, GettyImages IL