הביטלס, צילום של דיוויד רדפרן (צילום: David Redfern, GettyImages IL)
"היינו הכי גדולים בהיסטוריה". הביטלס | צילום: David Redfern, GettyImages IL

"היכל התהילה של הרוקנ'רול" מציין שלושים שנה לקיומו והכריז על האמנים שייכנסו בשעריו בטקס שיערך ב-8 באפריל בקליבלנד, אוהיו, מקום מושבו של היכל התהילה.

ברשימה נמצאים השנה רינגו סטאר כאמן סולו, לו ריד המנוח, להקת גרין דיי, ג'ואן ג'ט אנד דה בלאק הארטס, גיטריסט-העל סטיבי ריי ווהן ולהקתו "דאבל טראבל", ביל ווית'רס והפול באטרפילד בלוז באנד. ה"5 רויאליס" יקבלו את פרס האמן המשפיע.

המתופף האגדי רינגו סטאר הוא האחרון מבין ארבעת חברי "הביטלס" שייכנס להיכל התהילה של הרוקנ'רול כאמן סולו, אחרי שג'ון לנון (94'), פול מקרטני (99') וג'ורג' האריסון (2004) כבר נכנסו בשעריו בנפרד מהיותם חברים בלהקה, שגם היא כמובן נמצאת בהיכל.

הביטלס, צילום של דיוויד רדפרן (צילום: David Redfern, GettyImages IL)
"סוף סוף כולנו שם". הביטלס | צילום: David Redfern, GettyImages IL

ההיכל יקבל את פני הנכנסים בתערוכה מיוחדת המתעדת את פועלם ותרומתם לרוקנ'רול בחמישים השנים האחרונות, כאגדות רוק ששינו את חייהם של עשרות מיליוני מעריצים ברחבי העולם. הרוקרים שנכנסים להיכל נבחרים מדי שנה על ידי 700 אמנים, היסטוריונים ואנשי תעשיית המוזיקה, כשהתנאי להיבחרם הוא שעברו לפחת 25 שנה מאז שהוציאו את שירם הראשון.

רינגו סטאר: "סוף סוף כולנו שם"

בראיון ל"רולינג סטון" אמר רינגו סטאר בן ה-74: "פול התקשר אלי לפני שבועיים ואמר לי שכנראה זה הולך לקרות. אמרתי שאעשה את זה בכיף. ההודעה תפסה אותי בהפתעה. לא ידעתי שג'ון וג'ורג' בהיכל התהילה, ידעתי רק על פול, ולא חשבתי שאני אמור להתקבל לשם, לא עקבתי אחרי הנושא מקרוב. אני אשמח לקבל את הפרס בכבוד רב ולהינות מערב יפה"

"על האפשרות שיופיע במהלך הטקס הוסיף רינגו: "אם פול ירצה להשתתף, אני אוכל לשיר את 'With A Little Help From My Friends'. אבל את זה אני משאיר לפול. בגילי אני ממשיך להופיע לאורך השנה. מבחינה אישית כניסה להיכל התהילה אומרת לקבל הכרה. וזה אומר, שבסופו של דבר, ארבעתנו בהיכל התהילה, למרות שהיינו להקת הפופ הכי גדולה בהיסטוריה. אתה יודע שזה לא נראה מצחיק בשחור ולבן".