מייקל פרדי
שרים מקבריהם. פרדי מרקורי ומייקל ג'קסון

"מלך הפופ" מייקל ג'קסון הלך לעולמו ב-25 יוני 2009, פרדי מרקורי, הסולן האגדי של להקת "קווין", מת ב-24 בנובמבר 1991 - אבל למרות ששניהם כבר לא בין החיים - בקרוב נוכל להאזין לדואטים שהקליטו לפני 30 שנה. בראיין מיי, גיטריסט להקת "קווין", צוטט ב"טיימס" ואמר שבוד כחודשיים יוכלו המעריצים להינות מכמה שירים שהקליטו מייקל ופרדי יחד.

השירים הוקלטו ב-1983 בקליפורניה. מייקל ג'קסון, אז הכוכב העולה של הפופ העולמי, ופרדי מרקורי, שהגיע לשיא ההצלחה עם להקת "קווין" (ונראה לרבים כמנהיג האמיתי של העולם החופשי), נפגשו לסשן היסטורי של הקלטות מרגשות באולפן הפרטי של ג'קסון. מאותן הקלטות יצאו כמה שירים, והשניים תכננו להוציא פרויקט משותף - אלא שבסופו של דבר, לדברי מיי, הוחלט שלא להוציא שום דבר לאור, בעיקר כיוון שמרקורי וג'קסון לא מצאו את הזמן להשלים את האלבום ולהקליט יחד עוד כמה שירים.

נדיר: מייקל ג'קסון ופרדי מרקורי שרים יחד

שיתוף פעולה ראשון בין מרקורי לג'קסון בשיר "There Must Be More To Life Than This", שהוקלט באותם מפגשים לפני 30 שנה, נחשף כבר בשנה שעברה, בסרט התיעודי "The Great Pretender", שצולם אודות פרדי מרקורי ו"קווין".

ואילו לאחרונה זכו חברי "קווין" - מיי והמתופף רוג'ר טיילור - באישור מיוחד ממשפחת ג'קסון ומנהלי עזבונו, להוציא לאור את הדואטים היקרים, לדברי מיי הם בילו בחודשים האחרונים בהכנה ובודה על אותן הקלטות, שכאמור ייחשפו לקהל המעריצים בזמן הנראה לעין.

עורך הדין ג'ים "מיאמי" ביץ' שמנהל את להקת "קווין", סיפר לאתר NME שבאולפן ההקלטות שרר מתח בין ג'קסון למרקורי, בגלל המוזרויות של מייקל, שהביא איתו לאולפן בעל חיים לא שגרתי - למה, שהסתובבה באולפן.  ביץ' המשועשע נזכר: "פרדי מרקורי התקשר אלי ואמר לי: 'אתה יכול לבוא לכאן? אתה חייב להוציא אותי מפה, אני מקליט עם למה'".

>> ג'יימס בלאנט מתנצל בפני בריטניה על תקרית הספאם של שירו החדש