אין תמונה
התמונות שעוררו סערה: מעריצות מתחבקות עם כוכבי פופ

שלטונות הדת במלזיה מחפשים אחרי ארבע בנות-עשרה שעלו לבמה בהופעה של להקת בנים קוריאנית, וזכו לנשיקות וחיבוקים מחברי הלהקה. הארבע, שצולמו לסרטון שהופץ ברשת, הוזמנו לבמה על ידי חברי להקת "B1A4", בהופעה שהתקיימה בבירת מלזיה, קואלה לומפור. אבל מה שאמור להיות חלומה של כל מעריצה מתבגרת, עלול להפוך עבורן לסיוט, כך חושף המגזין Vice.

המעריצה הראשונה, עם כיסוי ראש לבן, החזיקה ידיים עם הסולן. השניה, בעלת כיסוי ראש אדום, זכתה לכך שהסולן הצמיד את הראש שלו אליה. השלישית כמעט התעלפה כאשר הוא חיבק אותה מאחורה, והרביעית זכתה לנשיקה על המצח וקריאות "יום הולדת שמח".

אבל מה שבמדינה ליברלית היה זוכה אולי לגינוי כלשהו על תרבות הגרופיות שמתחבקות עם כוכבים, הופך במלזיה לסקנדל לאומי. הסרטון שהועלה לרשת עורר זעם רב בקרב מוסלמים במדינה, שבה פועלים, במקביל לבתי הדין החילוניים, בתי דין דתיים מוסלמיים לפי חוקי השריעה. המשטרה, מצדה, יכולה לאכוף פסקי הלכה שהונפקה על ידי אנשי דת מוסלמים.

באקלים שכזה, נערות שמתגפפות על הבמה בפומבי עם כוכבי פופ זרים, לא רק שגורמות לסערה, אלא לכעס רב בקרב הרשות הלאומית במלזיה, שאחראית על אכיפת חוקי האיסלאם - כלומר זוג של "משטרת דת". פאימוזי יחיה, העומד בראש הרשות, שמכונה "ג'אווי", העניק למעריצות ה"פוחזות" ארכה של עד שבוע כדי להסגיר את עצמן. יחיה הצהיר שמחלקת האכיפה הכפופה לו פתחה בחקירה מיוחדת, לפי סעיף בחוק הפלילי של השריעה, שכולל מעשים מגונים בפומבי. "מי שעשו את זה, שיתוודו", הוא מאייים. לא יאמן.