המחאה הפוליטית של ההרכב האיסלנדי הטארי בגמר אירוויזיון 2019, שבה הניפו דגלי פלסטין, הפכה לאחד הרגעים המדוברים ביותר באירוע שהתקיים בשבת שעברה. בהמשך הגיבו בראיון קצר שנערך בישראל, ודאגו להבהיר שהפעולה "לא נעשתה מתוך רוע, אלא מתוך תקווה". אתמול חברי הלהקה הגיעו לאולפן טלוויזיה לראיון מורחב, וחשפו פרטים נוספים מאחורי אותה מחאה שהסעירה את ישראל.

אחד מחברי הלהקה, קלמנס, הסביר: "היתה לנו תכנית ופעלנו לפיה, אבל בכנות, אלתרנו ולא ממש ידענו איך נעשה את זה ואיך זה ייגמר". מטיאס הצטרף אליו והוסיף: "לקחנו את הדגלים איתנו כדי להשאיר את האפשרויות פתוחות, אבל לא ידענו מראש מתי נוכל להציג אותם כי לא ידוע מראש מתי יצלמו אותנו ולמשך כמה זמן".

מתברר שהשגת את הדגלים המדוברים היתה משימה לא פשוטה: "כתבים של חדשות המוזיקה של איסלנד נסעו לרמאללה והבריחו את הצעיפים בחזרה לישראל... הם אמרו לי שזו היתה חוויה מורטת עצבים, לעבור במחסומים ולנסות להחביא את הצעיפים מהחיילים". עוד דבר שהקשה על רכישתם היה חודש הרמדאן, שבמהלכו מרבית החנויות סגורות, כך שבסופו של דבר בעל חנות צעצועים פתח את החנות במיוחד כדי למכור להם את הדגלים.

בתשובה לשאלה על התגובות למהלך שלהם סיפרו ש"העניינים נעשו חמוצים זמן קצר אחרי שהצגנו את הצעיפים. אנשים צעקו לנו "בוז", בגרין רום לידנו היו הרבה ישראלים ששילמו על מושבים שם, הם צעקו לכיווננו והטרידו אותנו... למתמודדים האחרים לא ממש היה אכפת". 

חברי הלהקה הוסיפו: "התגובות לא חדשות לנו, למדנו להתעלם מההייטרים ומאזורי הטוקבקים במדיה החברתית. חשנו לא בטוחים כשהצגנו את הדגלים וגם כשיצאנו מהגרין רום, בכלל לא ידענו שהולנד ניצחו. אמרנו בטעות מזל טוב על הזכייה לנציג השבדי. למרות צעקות הבוז, היו גם כמה ישראלים שבירכו אותנו".

חוץ מלעצבן חלק גדול מהישראלים באולפן ובבית ולהסתבך עם חברת התעופה אל-על, חברי הלהקה הספיקו לשחרר בסוף השבוע האחרון גם קליפ לשיתוף פעולה שלהם עם הזמר בשאר מוראד, תושב מזרח ירושלים. הקליפ צולם ביריחו במהלך שהותם של חברי הלהקה בארץ, וכולל, איך לא, דגל פלסטין ענק.