ב-6 שנות הפעילות שלהם כלהקה, חברי וואן דיירקשן הצליחו לכבוש את המצעדים ברחבי העולם ולמכור עשרות מיליוני עותקים מאלבומיהם, הישגים שהפכו אותם לאחד ההרכבים המצליחים בכל הזמנים. את עזיבתו של זאין מאליק ב-2015 ופירוק הלהקה שהגיע כשנה לאחר מכן ליוו שמועות על משברים בין חברי הלהקה, ולחלק מהן מעריצים מאמינים עד היום.

בכתבה שפורסמה מוקדם יותר השבוע, העיתון הבריטי Mirror ציין 9 שנים להקמת הלהקה והציג כמה מהתיאוריות הפרועות שלטענת רבים הובילו לסוף של וואן דיירקשן. את הכתבה פותחת הכותרת השערורייתית "סמים, התמוטטויות ושמועות על יחסי מין גאים - איך יריבות ושנאה קרעו את וואן דיירקשן".


מי שבחר להתייחס לאותו מאמר הוא חבר ההרכב לשעבר, לואי טומלינסון. בפוסט זועם ששיתף בטוויטר, הזמר כתב: "ערימת השטויות הכי גדולה שראיתי מזה זמן. ארס טיפוסי וחסר מעצורים של 'מירור'. זה לא יכול היה להיות רחוק יותר מהאמת".

הציוץ של לואי זכה לתמיכה רחבה מצד מעריצי הלהקה, שתקפו את הפרסום של העיתון הבריטי. בין התגובות שהציפו את הפוסט של חבר וואן דיירקשן, אפשר למצוא משפטים כמו "הם בוודאות ניסו להרגיז את המעריצים", "עצוב שהם משתמשים בנושאים כל כך רגישים נגדכם" ו"כותרת דוחה, שמחה שבחרת לעמוד על שלך".