מגזין הרולינג סטון כבר לא ממש קובע סדר יום כפי שעשה בעבר. כיום המגזין פונה לקהל מבוגר בעיקר ובקושי יוצר דיונים ציבוריים. ואולם דבר אחד שהמגזין כן יודע לעשות הוא לא לתת לנו להספיד אותו מוקדם מדי. בסוף השבוע הרולינג סטון פרסם את רשימת הבחירות של עורכיו ל-100 כותבי השירים והמלחינים הגדולים ביותר בכל הזמנים.

לרשימה המלאה

בין מאה היוצרים הענקים שנכללו ברשימה תמצאו הרבה בחירות ששום רשימה כזו שמכבדת את עצמה לא היתה כוללת בתוכה. אי אפשר היה לפרסם דירוג שכזה מבלי לכלול בתוכו את דיוויד בואי (#39), לו ריד (#21), לאונרד כהן (#16), ג'וני מיטשל (#9) וסטיבי וונדר (#10). ואולם הרשימה הזו כשמה כן היא - רשימת גדולי הכותבים בכל הזמנים. יוצרים שפעלו הרבה לפני כל אלו, כאלו שייסדו את הרוקנרול או ביססו את כתיבת השירים בימינו כמו וודי גאת'רי (#28), רוברט ג'ונסון (#23) וצ'אק ברי (#4), מוצאים את מקומם לצד כותבים צעירים כמו אמינם (#91), קניה ווסט (#84), ביורק (#81) ורדיוהד (#73), כשהצעירה ביותר ברשימה היא טיילור סוויפט (#97).

המגזין בעל האוריינטציה הברורה לרוקנרול הפתיע בבחירות מגוונות שמכסות קשת רחבה של ז'אנרים מוזיקליים. תופתעו לגלות שם את מדונה במקום מאוד מכובד (#56) ואת מייקל ג'קסון במקום מכובד אף יותר (#34), כמו גם את אחד מגדולי כותבי הלהיטים של ימינו מקס מרטין (#41), מי שאחראי על שורה של להיטים מ" Can't Feel My Face" ו-"Bad Blood" ועד ל"Oops... I Did It Again". ראפרים כמו ג'יי זי (#68), טימבלנד ומיסי אליוט (#96) מצאו גם הם את מקומם ברשימה, כמו גם בוב מארלי (#11) שזכה למקום מאוד מכבד. ואולם הרוק שולט ברשימה הזו ביד רמה, מסולן גרין דיי בילי ג'ו ארמסטרונג (#93) בפתיחתה ועד לברוס ספרינגסטין (#14) שטיפס גבוה מאוד, אך כמובן לא גבוה כמו חברי הרולינג סטונס עצמם, מיק ג'אגר וקית' ריצ'ארדס (#6).

העשירייה המובילה, כצפוי, נשלטת על ידי גדולי הכותבים של דור הפולק והרוק הקלאסי. בראשה עומדים ג'ון לנון במקום השלישי, פול מקרטני במקום השני ובוב דילן במקום הראשון הנכסף. הזמנים אמנם משתנים, אך יש דברים שנדמה שלא ישתנו לעולם.