מיטב כוכבי הממלכה הבריטית התייצבו אמש למופע ענק מחוץ לאלבום באקינגהאם שבלונדון, לכבודה של מלכת אנגליה, אליזבת' השנייה, המציינת 60 שנות שלטון בממלכה המאוחדת.

בקונצרט המיוחד והחגיגי, המכונה באנגליה "Diamond Jubilee of a monarch" נכחו עשרות אלפי בריטים וכל חברי המשפחה המלכותית הענפה, כולל הנכד של המלכה - הנסיך וויליאים ואשתו קייט מידלטון ואביו הנסיך צ'ארלס. מי שנעדר היה בעלה של המלכה, הנסיך פיליפ, שחש ברע ופונה לבית החולים.

על במת הענק בצורת כתר מלכות שלמרגלותיה הריעו ההמונים נצפו שלושה בעלי תואר סר: סר פול מקרטני, סר אלטון ג'ון וסר קליף ריצ'ארד, ולצדם כוכבים לא פחות אהובים, כמו קיילי מינוג, רובי וויליאמס, אנני לנוקס, וויל איי.אמ, שריל קול, טום ג'ונס, ג'סי ג'יי, גרייס ג'ונס, שירלי בייסי ועוד.

רובי וויליאמס פתח את המופע הגדוש בלהיט הסוחף "let me entertain you", שהתחיל עם תרועות של תזמורת חיילי המלכה ממשמר הכבוד המלכותי, שליוו את וויליאמס ושימשו רקע מרהיב להופעתו.

בהמשך ריגש את הצופים קליף ריצ'ארד הרומנטי הנצחי.

אלטון ג'ון, מאהובי בית המלוכה, ביצע את להיטיו הגדולים "I'm Still Standing" ו"Your Song".
I'm Still Standing

your song


מי שחתם את הערב במחרוזת להיטים שהטריפה את הקהל היה פול מקרטני חבר "הביטלס", שר בזה אחר זה את Magical Mystery Tour, All My Loving, Let It Be, Live and Let Die ו-Ob-La-Di, Ob-La-Da.

בשיר האחרון הצטרפו למקרטני עוד כמה זמרים, לשיר איתו יחד למלכה את שורת הפאנץ': "La la la la la Life Goes On".

בסיום נשא הנסיך צ'ארלס נאום קצר, דיבר על אביו שמאושפז בבית חולים, ובירך את אמו שעמדה על הבמה לצד פול מקרטני ואלטון ג'ון, וכולם יחד חתמו בשירת ההמנון "God Save The Queen".

>> "צוללת צהובה" של הביטלס יוצא בדי.וי.די